Dikkat Görüntüler Rahatsız Edici Olabilir! Farelere İbadet Ediyorlar!

Hindistan çoklu dine sahip ülkelerin en başında yer alıyor. En yaygın bilinen örneği İnek’lere olan dini inancı gösterilse de Hintli insanlarda inanış oldukça kuvvetli ve yaygın.

Birçok özelliği bakımından diğer ülkelerden ayrılan Hindistan’da sadece palyaço olduğu için para vermeye mecbur hisseden milyonlarca insan var. Büyüye de inanan ve her sokak başı büyücünün bulunduğu Hindistan’da bu dinlere özel birçok tapınak ve ibadet yeri de mevcut.

Eyalet ve bölge bölge değişebilen inançlara sahip Hindistan’da, Müslüman, Hristiyan, Yahudi gibi dünya genelinde yaygın dinlerin yanı sıra palyaço, büyücülük, inek ve farelere de inanılıyor.

En ilginç inançlardan biri olan fare inancında Racastan eyaletine bağlı Bikaner şehrinde sıra dışı bir ibadethane bulunuyor. “Fare Tapınağı” olarak da bilinen ve bu inanca sahip binlerce Hintli her gün fareler ile dolu bu tapınağı ziyaret ederek fareleri kutsal kabul ediyor.

Adı Karni Mata Tapınağı olan ve içerisinde binlerce fare dolaşan bu tapınaktaki görüntüler ise çoğu insanı rahatsız ederken binlerce Hintli için normal kabul ediliyor.

Ülke genelinden gelen ziyaretçilerin ibadetini gerçekleştirdiği bu tapınaklarda yaklaşık olarak ise 20 bin farenin olduğu tahmin ediliyor.

Karni Mata Tapınağı

YİYECEK İKRAM EDİYORLAR

Ziyaretçiler, ibadetlerini farelere süt, alkol, kuruyemiş vb. yiyecekler ikram ederek gerçekleştiriyor ve bu ibadet sonucunda atalarının ruhlarını farelerin barındırdıklarına inanıyor.

FARELERİN ISIRDIĞI YİYECEKLERİ YEMEK “YÜKSEK BİR ŞEREF”

Farelerin ısırdığı yiyecekleri yemekse “yüksek bir şeref” olarak değerlendiriliyor. Fareler rahatlıkla insanlar arasında geziniyor ve ziyaretçiler bu durumdan rahatsız olmuyor. Fakat tüm dünyanın gördüğü bu görseller çoğu kullanıcı tarafından rahatsız edici yorumu yapılıyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.