Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Parıldayan sırıtışlara sahip ünlülerden ev tipi beyazlatma kitleri için çok sayıda reklama kadar, diş beyazlatma iyi bir nedenden ötürü popüler bir tedavi yöntemidir. Ancak elde edebileceğiniz beyazlık seviyesi, dişlerinizin renginde büyük rol oynayan hem genetik hem de yaşam tarzı faktörleriyle sınırlı olabilir. Diş minesinin başlangıç ​​durumu, dişlerin ne kadar beyazlaşabileceğine dair önemli bir belirleyici faktördür.

Doktorunuzun ofisinde diş beyazlatma veya evde diş beyazlatma seçeneklerini kullanarak gerçekçi bir şekilde elde edebileceğiniz beyazlatma seviyesiyle ilişkili artıları ve eksileri öğrenmek isteyeceksiniz.

Diş beyazlatma öncesi ve sonrası

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ofis İçi Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş hekiminiz tarafından yapılan muayenehane içi beyazlatma tedavileri, genellikle bir lazer tedavisi seçmek veya evde beyazlatma için özel tedav, yapmak anlamına gelir.

Lazerler ağartma sürecini hızlandırmak için ışık enerjisi kullanır. Beyazlatmanın etkileri birkaç ay sürebilir ancak hastanın yaşam tarzına göre değişebilir. Diş hekimi yüzeysel lekeleri parlatır, beyazlatma solüsyonu uygular ve ardından sonuçları optimize etmek için özel bir lamba veya lazer kullanır. Ayrıca birkaç haftaya kadar her gün kullanmanız için bir jel ile eve gönderilebilirsiniz. Dişlerinizin sekiz renge kadar daha açık olmasını bekleyebilirsiniz; ışıkla hızlandırılmış ağartmadan sonra altı aydan iki yıla kadar anında daha parlak olacaklar.

Diş beyazlatma öncesi ve sonrası

En iyi sonuçlar için diş hekiminizden başkasına bakmayın. Evde kullanım için bir diş hekimi tarafından yapılan özel tedaviler de dahil olmak üzere profesyonel beyazlatma tedavileri, dişleri beyazlatmak için daha derine nüfuz eder ve sonuçlar, eczanelerden satın alınan muadillerde görülenden daha uzun sürer. Profesyonel tedavilerin mağazadan satın alınan şeritlerden üstün olmasının bir başka nedeni de, dişin tamamının beyazlatma jeline maruz kalmasıdır.

Reçetesiz satılan şeritler, gülümsemenizi parlak tutmada da rol oynar. Ofis içi beyazlatma veya evde uygulanan tedavilerin etkilerini rötuşlamak ve uzatmak için kullanılabilirler.

Diş beyazlatma türleri çeşitlilik gösterir.

Hidrojen Peroksit Jel

Bu ışık çok az ısı yayar veya hiç ultraviyole ışık yaymaz ve işi yalnızca yüzde 15 hidrojen peroksit içeren bir çözelti ile eşleştirildiği için daha az yoğun ağartma maddeleriyle yapar. Ofis içi ağartma maddelerinin çoğu yüzde 25 veya daha yüksek konsantrasyonlarda çalışır.

Dişler, cilt ve diş etleri için klinik olarak güvenli olduğu kanıtlanmış olsa da, çoğu beyazlatma prosedüründe olduğu gibi hastaların küçük bir yüzdesi geçici olarak artan diş hassasiyeti yaşayabilir.

Diş beyazlatma öncesi ve sonrası

Lazer Beyazlatma

Yüksek güçlü lazerler kolaylıkla kontrol edilebildiğinden, her diş sadece 30 saniye boyunca toplam 20 dakika boyunca lazere maruz kalır. Bu, beyazlatıcı jel uygulaması da dahil olmak üzere toplamda yaklaşık 30 dakika olmak üzere sandalyede geçirilen süreyi büyük ölçüde azaltır.

Bu lazerden gelen daha küçük ışık kaynağı aynı anda yalnızca dört ila beş dişi aydınlatır. Ve lazer cihazları en pahalıları olduğu için, çoğu ofis bunlara sahip değil.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.