Diş Sızlaması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Son güncelleme:

Diş sızlaması günlük hayatta oldukça rahatsız edici bir durumdur. Diş sızlamasının çok sayıda nedeni bulunuyor. Sık sık bu problemi yaşıyorsanız en yakın zamanda uzman bir doktora danışmalı ve nedenini öğrenmelisiniz. Diş sızlamasının genel olarak nedenlerini sıraladık. Diş sızlamasına iyi gelen ve sızıyı azaltan doğal yöntemler bulunuyor. Bu yöntemleri uygulayarak diş sızlaması problemini azaltabilir ya da yok edebilirsiniz.

diş sızlaması nasıl geçer?

Peki diş sızlaması nasıl geçer? Diş sızlaması neden olur? Diş sızlaması çözüm önerileri nelerdir? Su içerken diş sızlaması neden olur? Bu soruların cevaplarını inceleyelim.

Diş sızlaması neden kaynaklanıyor?

Diş sızlaması neden kaynaklanıyor?

Diş sızlamasının çok fazla nedeni bulunuyor. Bunlar genel olarak diş problemlerinden kaynaklanıyor. Dişlerin doğru fırçalanmaması ilk sebeplerden. Bunun yanı sıra .ok sıcak ve çok soğuk içecekler tüketmek de diş sızlamasının nedeni olabiliyor. Diş minerallerinin asınması, dişteki çürükler, diş eti çekilmesi, eski dolgulu dişler, kırılan ve çatlayan dişler, diş fırçalarken aşındırma, erozyon lezyonları gibi diş problemleri sonrasında diş sızlaması meydana gelebiliyor. Dolgu sonrası yaşanan hassasiyet, bazı ilaçlar, beyazlatma sonrası hassasiyet ve diş gıcırdatıp sıkma gibi problemler sonrası da diş sızlaması meydana geliyor.

Diş sızlaması nasıl geçer?

Diş sızlaması nasıl geçer?

Misvak kullanarak diş sızlamasını azaltabilirsiniz. Misvak ağız ve diş bakımı için oldukça etkilidir. Diş diplerinizi misvak ile temizleyebilir ve diş sızlaması şikayetlerinizi azaltabilirsiniz. Düzenli olarak misvak kullanarak dişteki hassasiyeti azaltabilir ve diş sağlığınızı arttırabilirsiniz.

Tuzlu su ile gargara yapmak da diş sızlamasının önüne geçer. Ağızda bulunan mikropları ve bakterileri yok eden tuzlu su gargarası, diş eti iltihabı için de oldukça etkilidir. Bir bardak suya bir çay kaşığı kadar su ekleyebilir ve bu su ile ağzınızı çalkalayabilirsiniz.

Karanfil diş problemleri için ilk akla gelen çözümdür. Karanfil çiğnemek diş sızlamasını azaltır. Karanfil yağı kullanarak da diş sızlamasının önüne geçebilirsiniz. Bir pamuğa yaklaşık 4-5 damla karanfil yağı damlatarak dişlerinizin arasına sıkıştırabilirsiniz. Oldukça kısa bir sürede dişiniz uyuşur ve hassasiyet ortadan kalkar. Böylece diş sızlaması problemi son bulacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.