‘Doğduğun Ev Kaderindir’ Dizisinin Mehdi Ustası: İbrahim Çelikkol

Mehdi Usta

Mehdi Usta Seyirciyi Ekran Başına Kilitledi

TV 8’in sevilen dizisi ‘Doğduğun Ev Kaderindir’ de rol almış olan Mehdi Usta yani İbrahim Çelikkol, ekranları başında diziyi izleyen seyircileri oyunculuğu ve yakışıklılığı ile ekranlara kilitlemiştir. Bu zamana kadar çoğu dizi ve filmde oyunculuğu ile ön plana çıkan İbrahim Çelikkol, Mehdi Usta karakteri ile bütünleşmiştir. Konusunu gerçek bir hayat hikayesinden alan Doğduğun Ev Kaderindir adlı diziye partneri Demet Özdemir ile birlikte yürütmüşlerdir. 25 Aralık 209 tarihinden itibaren yayında olan bu dizi, Türk yapımı dram türünde bir televizyon dizisidir. Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol seyirciyi her türlü duyguya geçirebilen oyunculuk kabiliyetleri ile kendilerini sevdirmeyi başarmışlardır. Yakın zamanda Mehdi Usta diziye veda etmiştir. İbrahim Çelikkol, diziye vedası ile izleyenleri yasa boğmuştur. Peki İbrahim Çelikkol Kimdir? başarısını bu noktaya taşıyarak getirdiği hayatının serüvenine bakalım.

Doğduğun Ev Kaderindir Dizisi

Mehdi Usta Karakterine Hayat Veren İbrahim Çelikkol Kimdir?

İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982 tarihinde Kocaeli’nde doğmuştur. Türk dizi ve sinema oyuncusu olan Çelikkol, aynı zamanda eski model ve basketbolcudur. Oyunculuğa başlamadan önce basketbol ile ilgilenmiş ve ligde oynamıştır. Basketbolu bıraktıktan sonra oyunculuk eğitimleri almaya başlayarak Osman Sınav ile tanışmasının ardından, hayatında önemli bir dönüm noktası gerçekleşmiştir.

Şamil Baturay Karakteri

Dönüm Noktası Olan Pars:Narkoterör Dizisi

21 Ocak 2008 tarihinde Show TV’de yayımlanmaya başlamış olan aksiyon-macera dizisidir. Yapımcısı Osman Sınav’ın olduğu bu dizide, İbrahim Çelikkol ‘baş komiser Şamil Baturay’ karakterine hayat vermiştir. 23 bölüm süren bu dizi İbrahim Çelikkol’un, oyunculuk kariyerinin ilk ürünüdür.

İbrahim Çelikkol’un Oynadığı Diziler

İlk Başarısının Ardından Birçok Dizide Dikkatleri Üzerine Çekmiştir

İbrahim Çelikkol’un oynadığı diziler sayıca çok fazladır. Başarısının üstüne başarı, özveri ve azim koyarak ilerlemiş ve birçok insanın evlerine konuk olarak onlara ekran üzerinden ulaşmayı başarmıştır.

Rol aldığı ilk diziden sonra 2009-2012 tarihleri arasında M.A.T, Keskin Bıçak, Karadağlar ve İffet dizilerinde boy göstermiştir. İffet dizisinde Cemil karakterini canlandırarak, başrolde oynamıştır. 2013-2014 yılları arasında Merhamet adlı dizide Fırat Kazan’ı canlandırmıştır. 2014 yılında Reaksiyon dizisi ile birlikte Yüzbaşı Oğuz karakterini ve 2016 yılında Kördüğüm adlı dizi ile Ali Nejat karakteri ile ekrana çıkmıştır.

Oynadığı Filmler Ve Başarısı

Ulubatlı Hasan Karakteri

Başrolde Oynadığı 18.200.000$’lık Bütçeli Fetih 1453 Filmi

Başrolde oynadığı Fetih 18.200.000$’lık bütçeli Fetih 1453 filmi en pahalı Türk filmi olma özelliğini taşımaktadır. İstanbul’un Fethi’ni konu alan ve Ulubatlı Hasan’ın hayat hikayesi çevresinde kurgulanan Türk yapımı, geniş bütçeli bir sinema filmidir. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Faruk Aksoy üstelenmiş, filmin senaryosu Atilla Engin tarafından yazılarak Erkan Özekan tarafından da kurgulanmıştır. İbrahim Çelikkol, Ulubatlı Hasan karakterini canlandırmıştır. Ulubatlı Hasan Fetih sırasında Konstantinopolis surlarına Osmanlı bayrağını diken kişidir.

Sadece Sen filminde Ali Karakteri

‘Sadece Sen’ Filminde İzleyenlere Aşkı Tattırdı

Sadece Sen filmi 14 Mart 2014 yılında vizyona giren Türk yapımı dram filmidir. Yönetmeni Hakan Yonat’tır. Film yapımcılığını ise Mahsun Kırmızıgül ve Murat Tokat üstlenmiştir. Sadece Sen filminde Ali karakterini canlandıran İbrahim Çelikkol, izleyen herkesi hem gülümsetmiş hem de ağlatmıştır. Ali karakteri, Belçim Bilgin’in hayat verdiği Hazal karakteri ile harika bir uyum yakalamış, izleyenlere aşkı hatırlatmışlardır.

İbrahim Çelikkol’un eşi ve çocuğu

İbrahim Çelikkol Eşi ve Çocuğu ile Birlikte Mutlu Bir Yaşam Sürmekte

İnstagram profilinden eşini ve çocuğunu eksik etmeyen İbrahim Çelikkol, ailesiyle beraber mütevazi bir yaşam sürdürmektedir. İbrahim Çelikkol’un eşi kimdir?

Başarılı oyuncu, 2017 yılında mimar Mihre Mutlu ile hayatını birleştirmiştir. 1989 doğumlu olan Mihre Mutlu ile mutlu bir evlilik sürdürmektedirler. Mutlu evliliklerine mutluluk katan oğlu Ali de ikilinin aşklarının meyvesidir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.