Doğu Ekspresi Nedir? Biletleri Neden Tükeniyor?

Son güncelleme:

Kış aylarının vazgeçilmez etkinlikleri arasında yerini aldı mükemmel kar manzaraları için gerçekten en iyi etkinliklerden bir tanesi. Bu yazımızda size biraz doğu ekspresinden bahsedeyim bakalım neler oluyor nasıl bir gezi.

Doğu Ekspresi; Ankara ile Kars arasında sefer yapan ve Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum illerinden geçerek Kars’a ulaşan TCDD Taşımacılık trenidir. Güzergah uzunluğu 1310 km ve sefer süresi 24 saat 30 dakikadır. Ortalama 2 gidiş dönüş 2 gününüzü alan bir yolculuk yapmış oluyorsunuz.

 Türkiye’nin doğusundan batısına çıkmış olduğunuz yolculuktur yolda giderken mevsimsel geçişler yaparsınız. Size aslında özgür olmayan bir mekanda inanılmaz özgürlük sağlar 24 saat kendinize yolculuk yapmanızı sağlar.

Mükemmel geçiş noktaları ve rotaları sayesinde inanılmaz güzel manzaralar vaat ediyor size Çıldır gölü gibi mükemmel bir göl birde göl donmuşsa eşsiz bir görüntü oluşturuyor sizler için gölün üzerinde yürüyüş yapabilirsiniz doğada atların dağlarda ilerleyişi izleyebilirsiniz. Doğu ekspresi artık turizm olarak var olduğu için geçtiği bölgelerde sizleri görsel birçok şey bekliyor hazır olun.

Doğu Ekspresi; En zor kısmı biletlere ulaşmak galiba her ayın başında biletler açılıyor ancak çoktan tur şirketleri tarafından alınmış oluyor iki katı fiyata belki de daha fazla fiyatlara sizlere sunuluyor. Bunun için ne yapmanız gerekiyor. Ankara’da yaşıyorsanız hemen gara gidip aybaşında Doğu ekspresi bileti bulmak için kendimizi yoruyoruz. Değilseniz geceleri takip edin ayın son günü İnternet’te tetikte bekliyoruz. Baktınız olmuyor tanıdık birini bulacaksınız artık yapacak bir şey yok ama bence gelişmeler olacak bu konuda çünkü herkes şikayetçi bu konuda.

Gerçekten birçok ülkede özellikle Norveç’te bilinen tren turizmi bizim ülkemizde doğu ekspres sayesinde gelişmeye başladı ve doğayı hızlı bir geçiş yapmış oluyoruz.Keyifli yolculuklar bu Arada yataklı vagonlardan almaya çalışın biletleri çünkü diğer türlü yorucu olabilir. Odanızı süsleyip oturun keyif sizde.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.