Dolgun Dudak İsteyenlere Öneriler

Son güncelleme:

Her kadın dudaklarının dolgun ve dikkat çekici olmasını ister. Dolgun dudaklara sahip olmak için botoks yaptırmak maliyetli gelebilir. Canınızı yaktırmadan kendiniz de dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Estetik dolgu gibi işlemler hem canınızı yakabilir hem de yüksek maliyetlerde olabilir. Bu nedenle dudak kalemleriyle, rujlarla ya da doğal dudak büyütme yöntemleriyle dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Hem acısız hem de dolgun dudaklarla bütün ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz. Eğer doğal yöntemlerle dolgu yapmak istemiyorsanız kesinlikle güvenilir ve uzman kişiler tarafından dolgularınızı yaptırmalısınız. Aksi taktirde iyi yapılmadığında dudaklarınıza zarar verebilir.

Evde Dolgun Dudaklara Sahip Olun

Günlü hayatta, gezmeye ya da alışverişe giderken, düğün davetlerine katılırken yaptığınız makyajlarınızı dolgun ve gösterişli dudaklarla tamamlamak oldukça kolaydır. İlk olarak dudağınızdaki ölü derilerden arınarak işleme başlayabilirsiniz. Temizleme işlemini bir diş fırçası yardımıyla yapabilirsiniz. Dudaklarınızı ön plana çıkarmak için bir beyaz bir kalemle ya da rujunuzla aynı renk olacak bir dudak kalemiyle etrafından geçerek ön plana çıkarabilirsiniz. Dudaklarınızı gölgelendirerek de dolgun gözükmesini sağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz rujların daha hafif tonlarda olmasına özen gösterebilirsiniz. Dudak dolgunlaştığı rujlar yardımıyla da bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

Dudak Dolguları Ne Kadar Süre Kalır

Kalıcı olarak dolgun dudaklara sahip olmak istediğiniz taktirde dudak dolgusu ya da botoks işlemleri yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız bu işlemler ince ilgi gerektirdiğinden, yaptırmadan önce detaylı bir araştırma yapmalısınız. Dudaklarınıza dolgu yapma işlemi uzun sürmeyen bir işlem olduğundan vaktinizi çok almayacaktır. İşleminiz yapıldıktan sonra bir iki saat hiçbir şey yenilip içilmemesi gereklidir. Yaptırdığınız dolgular bir iğne yardımıyla dudak içine enjekte edildiğinden dolayı birkaç saat şiş ve morluklar oluşabilir. Dolguların sönme süresi ise altı ya da on iki ay içinde değişkenlik gösterebilir. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.