Domain Almadan Önce Yardımcı Olacak Bilgiler

Domain satın almak, web sitenizin adını başkasının kullanmaması adına satın almak ve almak isteyen olduğunda kiralamak anlamına geliyor. Domain satın almadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Web sitenizin ismini iyi seçmek bu araştırmaların en önemlisi. Peki Domain satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenler neler? Domain almadan önce yardımcı olacak bilgiler nelerdir? inceleyelim.

Kapsamlı Bir Araştırma Yapmalısınız

Domain almadan önce kapsamlı araştırma yapmak

Ortalama bir kullanıcı neler ister? bunu bilmeniz gerekiyor. Popüler olan anahtar kelimelere bakarak ve arama terimlerini araştırarak başlayabilirsiniz işe. Projenizin en iyi temsilcisi olan domain adı bu şekilde bulabilirsiniz.

Yaratıcı ve Akılda Kalıcı Bir İsim

Domain almadan önce yaratıcı bir isim bulmak

Hatırlanması kolay ve akılda kalan bir isim bulmanız çok faydalı olacaktır. Fazla uzun olan ve akılda kalması zor isimler seçmemelisiniz. Ziyaretçileriniz bu ismi kolay hatırlamalı ve bu isim dikkat çekici olmalıdır. Bu durumda yaratıcılığınızı konuşturmalısınız.

.com uzantısını tercih etmelisiniz

.com uzantısını kullanarak domain alma

En sık kullanılan uzantı elbette .com uzantısı. Eğer mümkün görünüyorsa bu uzantıyı seçmeniz yararlı olacaktır. Kolay hatırlanır olması solayısıyla ziyaretçi sayınız çok daha fazla olacak.

Sosyal Medyayı Kullanın

Domain almadan önce sosyal medya araştırması yapmak

Sosyal medya platformlarında araştırma yapabilirsiniz. Popüler sosal medyalarda almak istediğiniz ismi aratabilir ve potansiyelini anlayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda sosyal medyayı kullandığınızda sizden önce bu ismi kullanan kişilerin olmaması da artı puan avantajlardandır.

Destek Alın

Domain almadan önce destek almak

Eğer bulduğunuz isimlerde kararsız kalıyorsanız bir isim bulduktan sonra yakınlarınıza sorabilirsiniz. Akılda kalıcı olup olmadığını, beğeni oranını bu şekilde hesaplayabilirsiniz. Aradığınız altın tavsiyeyi yakınlarınızdan da alabilirsiniz. Bu yüzden fazla kişiye sormak sizin için yararlı olacaktır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.