Dr. Fahrettin Koca: Bizim düğünümüzde oldu diye üzülmesinler…

 

MEYDANI GELİNLE DAMADA BIRAKIN!

Fahrettin Koca açıklanan genelgeden sonra düğünlerde ve asker uğurlaması gibi etkinliklerde mesafe, maske, temizlik kurallarına uymayarak düğün sahiplerini üzmemek için açıklamada bulundu:”Meydanı gelinle damada bırakın. Maske takmak zorunda kalmadan eğlensinler. Siz kuralları çiğnerseniz, bizim düğünümüzde oldu diye üzülürler.”

“Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs vakalarının en çok artış gösterdiğini açıkladığı Bursa’da sokakta halay çeken düğüncüler, sosyal mesafe kuralına uymadı. Katılanların çoğunluğunun maskesiz olması dikkat çekti.” GAZETELER”dedi ve Fahrettin Koca bu açıklamsına ek olarak ”Düğünlerden, sosyal mesafe kuralına uyulmadığı, maske kullanılmadığı, eğlencelerin kaygı verici yakınlıkta gerçekleştiği haberleri geliyor. Meydanı gelinle damada bırakın. Maske takmak zorunda kalmadan eğlensinler. Siz kuralları çiğnerseniz, bizim düğünümüzde oldu diye üzülürler.”

4 temmuz Türkiye Günlük Koronaviürs Tablosu için yapılan açıklamada:

“İyileşen toplam hasta sayımız 180 bine yaklaştı. İyileşme sürecindeki hasta sayısı 20 bin civarında. Yoğun bakım hasta sayımızda, önceki günlerden devam eden bir artış var. Vakaların azalma seyri yavaş. Bugün iyileşenlerin sayısı yeni vakalardan 60 fazla.” dedi. Korona virüste bugünki toplam test sayısı 48.248 bin iken bugünkü vaka sayısı 1.154 bin, vefat eden korona hastası 20 ve bugünkü korona virüsü yenen hasta sayısı 1.214 olarak kaydedilmiştir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.