Dünya Eve Kapandı! İşte Dünyadan Koronavirüs Manzaraları..

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayında başlayan ve tüm dünyaya yayılan korona virüs her geçen gün etkisini hissetirmeye devam ediyor. Dünyanın birçok ülkesine insanlar ya sokağa çıkma yasağı ya da salgının yayılmasını önlemek için yapılan tavsiyeler doğrultusunda evlerinde duruyorlar. İşte dünyadan karantina mazaraları..

İtalya’nın başkenti Roma’nın Garbatella bölgesinde bir balkona asılan pankartta, “Her şey güzel olacak” yazıyor.

 

İngiltere’nin Knutsford bölgesinde, Ben ve Isaac, kendini eşi Alan’la beraber karantinaya alan ve camın arkasında duran babaanneleriyle konuşuyorlar.

 

Budapeşte’deki Macar müzisyen Adam Moser evinin balkonuna çıkıp komşularına akordeon çalıyor.

 

Polonya, Varşova’da, koronavirüs salgını yüzünden eve kapanan çift, beşinci kattaki evlerinin camında oturup güneşin tadını çıkarmaya çalışıyor.

 

Almanya’nın Münih kentinde, balkondaki adam, trompetiyle Beethoven’ın ‘Neşeye Övgü’ eserini komşuları için çalıyor.

 

Lübnan’ın Beyrut kentinde çekilen bu fotoğrafta, balkondaki kadın Anneler Günü vesilesiyle, drone aracılığıyla kendisine uzatılan gülü alıyor.

 

Çin’den sonra en fazla can kaybının yaşandığı İtalya’da DJ Francesco Cellini, terasında yaptığı performansla komşularını eğlendiriyor.

 

Paris’te, yaşayan bir adam Bir adam evinin balkonuna, “Tıbbi görevlilere destek” yazılı pankart asarak sağlık çalışanlarına destek verdi.

 

New York’ta, bir çift evde çalıştıkları ilk cuma gününü sonunda Zoom kullanarak arkadaşları ve ailesiyle görüntülü konuşma yapıyor.

 

Irak’ın Necef kentinde, korona virüs yüzünden yasaklanan Cuma Namazını evinde kılan aile, dua ediyor.

 

San Francisco’da birinci sınıf öğretmeni Leanne Francis, öğrencilerine görüntülü olarak internet üzerinden ders anlatıyor.

 

Fransa’nın Claira bölgesinde bir anne ve kızı sanatla meşgul oluyor.

 

Madrid’de İspanyol Blues şarkıcısı Beatriz Berodia, sağlık çalışanlarına destek ve komşularına moral vermek için her gün yaptığı şekilde balkonunda konser veriyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.