Dünya Sağlık Örgütü İkinci Dalganın Ne Zaman Geleceği İle İlgili Tarih Verdi

Avrupa koronavirüs salgınında iyileşme eğilimli bir yol haritası izlerken konuyla iligli Dünya Sağlık Örgütü’nden de bir açıklama geldi.

Avrupa’da yeni tip koronavirüs salgınında kaydedilen iyileşmeyi yorumlayan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge, dünyayı ikinci bir salgına karşı uyardı.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalga tehdidine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü İkinci Dalganın Ne Zaman Geleceği İle İlgili Tarih Verdi

İnternet üzerinden gerçekleşen ve çevrimiçi brifingde konuşan Kluge, birçok Avrupa ülkesinde salgının iyiye gitmesinin olumlu bir gelişme olduğunu açıklasa da konuyla ilgili uyarılarda bulunmayı ihmal etmedi.
Ülke hükümetlerinin iyileşme dönemiyle birlikte rehavete kapılmaması ve her zaman tetikte olmadı gerektiğini belirten Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Direktörü Kluge, inci dalga riskinin var olduğunu belirtti.

“KUTLAMA ZAMANI DEĞİL, SONBAHARA HAZIRLANMALIYIZ”

Kluge, “Avrupalı ülkelere şunu söylemek istiyorum; eğer durum iyiye gidiyorsa, bu kutlama yapma zamanı değil hazırlık yapma zamanıdır. Sonbahara hazırlanmalıyız” dedi. Kluge, Kovid-19’da ikinci dalganın eylül ayında başlayabileceğini ve mevsimsel griple birlikte yayılabileceğini vurguladı.

“İKİNCİ DALGA YIKICI OLABİLİR”

Kluge, gerçekleştirdiği açıklamasında ikinci dalganın etkisinin çok büyük olacağından bahsetti. İkinci dalganın gerçekleşme ihtimalinde yıkıcı bir etkisi olabileceğinin altını çizen Kluge, “Kovid enfeksiyonunun tekrar yükselişe geçmesi gibi açık bir tehdit var, eğer durdurulmazsa ikinci bir dalga gelebilir ve çok yıkıcı olabilir” ifadelerini kullanmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.