Dünyanın En Büyük Halka Açık P&C Sigorta Şirketi: Chubb

Chubb, dünyanın en büyük halka açık P&C sigorta şirketi ve ABD’de önde gelen bir ticari sigorta şirketidir. 54 ülke ve bölgede faaliyet gösteren Chubb, ticari ve kişisel mal ve kaza sigortası, ferdi kaza ve tamamlayıcı sağlık sigortası, reasürans ve hayat sigortası sağlamaktadır.

Chubb ayrıca kapsamlı ürün ve hizmet teklifleri, geniş dağıtım yetenekleri, doğrudan tüketiciye platform ortaklıkları, olağanüstü finansal gücü ve küresel çapta yerel operasyonları ile tanımlanmaktadır.

Şirket, taleplere 24 saat içinde yanıt verir.

Chubb, 181 milyar dolardan fazla varlığa sahiptir ve 2019’da 40 milyar dolar brüt prim yazılmıştır. Chubb’ın ana işletme sigorta şirketleri, Standard & Poor’s’un AA ve AM Best’in A ++ finansal güç derecelendirmelerini korumaktadır.

Chubb’ın ana şirketi olan Chubb Limited, New York Borsası’nda (NYSE: CB) işlem görmektedir ve S&P 500 endeksinin bir bileşenidir.

Doğal Afetler Sigortası

Sel

Kıyıda, göl veya nehrin yakınında yaşıyorsanız, selden korunma ihtiyacı aşikar görünebilir. Tipik ev sahibi politikalarının çoğu, sel hasarını tek başına karşılamaz. Su ve sel hasarları için ayrı bir sel poliçesi içeren bir sigorta çözümüne ihtiyacınız olmaktadır.

Onarımlar sırasında kalacak bir yere ihtiyacınız varsa, uygun bir otel ayarlar.
  • Yüksek değerli eviniz için daha yüksek sınırlar: Chubb Kişisel Sel Sigortası, eviniz ve içindekiler için toplam 15 milyon $’a kadar mülk teminatı sağlar.
  • Sellerin en fazla hasara neden olma olasılığı bulunan yerlerde daha iyi koruma: Ev sineması, bilardo odası veya başka bir amaçla hizmet veren bitmiş bir bodrum katınız varsa, Chubb başkalarının yapamayacağı bu hasara meyilli alanda ek koruma sunar.
  • Değerli eşyalar için daha fazla kapsam: Chubb, sanat eserleri, koleksiyon eşyaları, mücevherler ve gümüş eşyalar ve hatta golf arabaları gibi özel eşyalar için ortalamanın üzerinde limitler sunmaktadır. (Her kategori için 5.000 dolar.)
  • Sel nedeniyle evden uzakta yaşamanız gerekiyorsa teminat: Ek geçim gideri teminatı, geçici bir ikamet, yemek ve örtülü bir sel kaybından sonra evinizin yeniden inşa edilmesi veya onarımı sırasında yaşanmaması durumunda yapabileceğiniz diğer masraflar için 7.500 $ ‘a kadar ödeme yapar. Ek prim için daha yüksek limitler mevcuttur.

Kasırga

Chubb Emlak Yöneticisi, ikincil veya mevsimlik eviniz kasırga kuvvetli rüzgarlardan etkilenirse, sizin adınıza harekete geçilmesine izin verir.

Şirket, evinizi ve ailenizi korumak için tehlikenin önüne geçmenizi sağlar.
  • Chubb, olası kasırgaların yaklaşmasını yakından izler ve takip eder. Alana güvenli bir şekilde erişilebildiğinde, bir Chubb temsilcisi evinizin durumunu belirlemek için otomatik olarak bir dış denetim gerçekleştirecektir.
  • Ev inşaatı konusunda kapsamlı bilgiye sahip bir Chubb temsilcisi, size evin dış durumunu detaylandıran bir rapor verecektir.
  • Hasar tespit edilirse, bilgilendirileceksiniz ve onayınızla, talep sürecini hızlandırmaya yardımcı olmak için derhal bir talepte bulunulacaktır.
  • Bir talep gönderildikten sonra ve sizin onayınız üzerine Chubb, eve giriş yapabilecek, çatıyı kaplayabilecek, suyu çıkarabilecek, daha fazla hasar olasılığını sınırlamaya yardımcı olacak ve iş için bir garanti sağlayabilecek hafifletme uzmanları gönderecektir.
Şirket, eşsiz yaşam tarzınıza göre uyarlanmış bir hizmet düzeyi sunar.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.