Deep Blue Club

Dünya’nın En Değişik Ülkesi…!

Son güncelleme:

Farklı kültürleri hepimiz merak ederiz.Ülkemizde farklı etnik gruplar olması bizim avantajımız olarak görsek de bir ülkede ne kadar değişik yapılaşma olabilir ki diye hiç düşündünüz mü bilmem ama gerçekten gezmeniz ve keşfetmeniz gereken ülkeler arasında sıralamada başlarda yer alan bir ülke var.

Hindistan dünyanın en büyük yüz ölçümüne ve en kalabalık 2. nüfusuna sahip ülkedir.Ülkede etnik grup farklılığı her bölgede değişmekte ve grupların inanç ve düşünce yapıları ülkeyi şekillendirmektedir.Ülkedeki kalabalık nüfusun bu kadar farklı olması ve aynı zamanda bu kadar uyum içinde yaşamaları gerçekten çok farklı bir atmosfer ve ilginç tablolar çıkartıyor önümüze.

Hindistan giden bir turist aslında tüm dinlere ait tapınakları ve farklı kültürlere ait yapıların yanında etkinliklerinde içinde kendini mutlaka bulacağı bir nokta haline dönüşmüştür.Diğer kalabalık ülkelere nazaran tek bir grup değil bir çok gruba ait bir ülkeye dönüşmüştür.İneklerin kutsal sayıldığı yoganın evren enerjisinin başkent ülkesidir.Buda heykelleri ile bezeli farklı giyim tarzı dünya üzerinde farklı bir alan oluşturmuş kendine öz sineması kuran ve dünyaya ülkelerini en iyi şekilde tanıdan bir yapı oluşturmuşlardır.Hint dansları Hint kadınlarının tarzı ve gerçekten bir marka olmuştur.Sömürge bir ülke olduğu için aslında İngilizce’nin en çok bilindiği ve konuşulduğu ülke olarak da farklı olduğunu göstermektedir. O zaman bir Hint gibi yaşamak biraz enerji almak ve arınmak için düşün yollara.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.