Dünyanın En Güzel 5 Kadın Atleti

Son güncelleme:

Dünyanın en güzel 5 kadın atleti,  dünyanın en eski sporlarından biridir ve kadın erkek herkesin yer aldığı bir daldır. Bu oyunlarda atletler koşu, yürüyüş, atlama ve atma gibi yeteneklerini gösterirler. Dünyada büyük ilgi gören atletizmin, en güzel 5 kadınından bahsedeceğim sizlere;

Yelena Isinbayeva

Sırıkla atlamada yarışan Rus atlettir. 3 Haziran 1982 yılında Rusya’da doğmuştur. 5 yaşından 15 yaşına kadar jimnastikçi olarak çalışmıştır. Boyunun uzun olması onu jimnastikten uzaklaştırmıştır. Dünya Gençlik Oyunlarında 4,10 m atlayarak ilk altın madalyasını almıştır. Daha sonra birçok olimpiyat yarışlarında dereceye girmiştir.

Alica Schmidt

Almanya doğumlu olan 21 yaşındaki Schmidt, 2017 yılında Avrupa Atletizm Şampiyonası bayrak yarışında gümüş madalya kazanarak ülkesini temsil etmiştir. Avustralyalı bir dergi tarafından en güzel atlet seçilmiştir. Aynı zamanda bir model ve sosyal medya fenomenidir. Temelde 400 metre yarışmaktadır.

Natalya Antyuh

26 Haziran 1981 yılında Rusya’da doğmuştur. 400 metre ve 400 metre engellide yarışan Rus atlettir. 2004 Yaz Olimpiyatlarında ise 400 metre engellide şampiyonluğa ulaşmıştır. Olimpiyat madalyası kazanan tek bayan atlettir.

Ivet Lalova

18 Mayıs 1984 yılında Sofya doğumlu Bulgar atlettir. Spor hayatına yüzme ve aletli jimnastik ile başlamıştır. Daha sonra koşuya merak salmıştır. 2005 yılında bir yarış esnasında bacağını kıran ve kariyeri nerdeyse bitme noktasına geldi ve daha sonrasında geçirdiği birçok ameliyattan sonra kendini toparlayabilmiştir. Avrupa Atletizm Şampiyonası tarihinde kadınlar 100 metre mücadelesinde altın madalya kazanmıştır.

Dafne Schippers

15 Haziran 1992 yılı Hollanda doğumludur. Heptatlon ve kısa mesafeli koşularında mücadele etmiştir. 2010 Dünya Gençler Atletizm Şampiyonasında heptatlonda altın madalya kazanırken, 4×100 metre bayrak yarışında Hollanda takımı ile bronz madalya kazandı. 2011 yılı Avrupalı Gençler Atletizm Şampiyonasında heptatlon kategorisinde altın madalya kazandı. 2012 yılında gümüş madalya kazanan sporcu başarılı spor hayatına sahiptir. Ertesi yıl Moskova’da düzenlenen 2013 Dünya Atletizm Şampiyonası heptatlon kategorisini üçüncülükle bitirerek bronz madalya ödülünü aldı. Zürih’te düzenlenen 2014 Avrupa Atletizm Şampiyonasında ise hem 100 metre hem de 200 metrede altın madalya kazanmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.