Dünyanın En Zengin İnsanları

Son güncelleme:

Her yılın sonunda dünyanın en zengin insanı zaman için kimler olduğu, Türkiye’den listede olanların olup olmadığı kamuoyunda geniş yer tutar. İnsanların bu merakları her yılın sonunda yapılan araştırmalar ile giderilir. İnsanlar bu listede yer alan kişilerin dudak uçuklatan servetlerine hayranlık duyarak “acaba bir gün ben de bu kadar zengin olur muyum” hayalleri ile bu tür haberleri takip etmektedirler. Neredeyse hepimiz için bu dudak uçuklatan servetlere sahip olmak bir hayal gibi görünse de bu servetin sahiplerinin de çekirdekten zengin olduklarını söyleyemeyiz. Sadece onlarla ilgili insanların gelecekteki ihtiyaçlarını doğru tespit ettikleri ve biraz da şanslı olduklarını söyleyebiliriz.

Jef Bezos

Amazon’un kurucusu olan Jef Bezos, 116 milyar dolarlık net serveti ile zenginler sınıfının en tepesinde yer alan isim. Bezos, geçen yıl karısından boşanma sebebiyle kaybettiği paralarla gündemde çok yer işgal etti. Karısı Mackenzie’nin, Bezos’tan boşanarak 36 milyar dolar kopardığı düşünüldüğünde Jef Bezos’un zenginler sıralamasındaki tahtını bu yıl kaybedeceği öngörülmüştü. Fakat durum hiç de öyle olmadı. 36 milyar dolar kaybeden Bozos yaptığı akıllı yatırımlarla yine tahtını kimseye kaptırmadı.

Bill Gates

Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates entelektüel kişiliği ile ve yaptığı TED konuşmaları ile başta ABD toplumu olmak üzere bütün dünyaya ilham oluyor. Uzun yıllar dünyanın en zengin insanı tacını elinde bulunduran Bill Gates, son yıllarda kendisine ikincilik koltuğunda yer bulabiliyor. Geçen yıl serveti 22.7 milyar dolar artan Gates, 113 milyar dolarlık korkunç bir servetin sahibi.

Bernard Arnault

Listenin üçüncü sırasında yer alan Fransız milyarder Bernars Arnault, çeşitli takı, saat, parfüm, giyim ve şampanya şirketlerinden oluşan LVMH holdinginin sahibi. Söz konusu holding tam 75 şirketi bünyesinde barındırıyor. Arnault, 36.5 milyar dolar artırarak bu yıl servetini 106 milyar dolara çıkardı.

Warren Buffet

Berkshire Hathaway şirketinin en büyük hisse sahibi ve CEO’su olan 89 yaşındaki Buffet 1990’lı yıllarda yılın en büyük yatırımcısı ödüllerini neredeyse her yıl almıştır. Bu büyük başarısını 2000’li yıllarda da sürdüren ünlü işadamı, bu yıl servetini 5.26 milyar dolar artırarak toplamda 89.1 milyar dolara çıkardı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.