Dünyanın En Zengin Kadını Acaba Kim?

Son güncelleme:

Dünyanın en zengin kadını olarak bildiğimiz L’Oreal SA’nın varisi Francoise Bettencourt Meyers artık geri planda kaldı. Peki dünyanın en zengin kadını kim? Dünyanın en zengin kadını nasıl para kazanıyor? Detaylarıyla inceleyelim.

Dünyanın En Zengin Kadını Kim?

Dünyanın En Zengin Kadını Kim?

Dünyanın en zengin kadını olarak L’Oreal SA’nın varisi Francoise Bettencourt Meyers ismini sıkça duyuyorduk. Ancak bu ismi ardında bırakan kişi MacKenzie Scott oldu. Dünyanın en zengin kadını MacKenzie Scott ,Amazon hisselerin artması sonucunda servetini 66,4 Milyar Dolara taşımayı başardı.

MacKenzie Scott boşanma sonrasıda Amazon.com olarak sıkça duyduğumuz sitenin belirli bir yüzdesini almıştı. Bu hisse yüzde 4’tü.

Milyar Dolarlık Bağış

Milyar Dolarlık Bağış

MacKenzie Scott belirli bir süre daha Bezos soyadını taşıdı. Sonrasında ise kendi soyadına (Tuttle) geri dönüş yaptı. Boşandığı dönemlerd MacKenzie Dünyanın en zengin 3. kadını olma ünvanını kazanıyordu. 50 yaşında olan yazar yardım kuruluşlarına odukça bonkör yardımlarda bulundu. 1.7 milyar dolar yardım kuruluşlarına yardımda bulundu. Dünyanın en zengin kadını ünvanına ise Amazon’un daha da yükselmesi sonrasında sahip olmayı başardı.

Milyar Dolarların Havada Uçtuğu Boşanma

Milyar Dolarların Havada Uçtuğu Boşanma

Jeff Bezos 1994 yılında Seattle’da evinin garajına kurmuştu Amazon’u. İlk çalışanlarından biri ise MacKenzie idi. 1993 yılında evlenme kararı alan Jeff Bezos ve MacKenzie beraberinde 4 çocuk sahibi oldu.

Dünyaın en zengin insanı olarak duyduğumuz Jeff Bezos (56 yaşında), MacKenzie ile birlikteliğine son vermişti. Boşanma sonrasında ise MacKenzie 37 Milyar Dolarlık bir servet elde etmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.