Dünyanın Önde Gelen Teknoloji Devi Apple’a Corona Virüsü Darbesi!

Son güncelleme:

Dünya’nın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’dan açıklama geldi.  Ocak ve Mart ayındaki gelir beklentisinin yeni tip corona virüsü (Covid-19) nedeniyle hedeflenen gelirin, Çin’deki üretim ve talebin Korona virüsü salgını nedeniyle yavaşladığı, buna bağlı olarak Ocak-Mart Gelir Tahminlerinin tutturulmasının beklenmediği belirtildi.

Apple’dan yapılan açıklamada; Çin’deki üretimin devam etmeye başladığı ancak normal şartlara göre beklenenden daha yavaş bir geri dönüş alındığı söylendi.Dünya genelinde iPhone tedariğinin geçici olarak kısıtlanacağına işaret edilen açıklamada, söz konusu tedarik sıkıntısının şirketin gelirlerini de olumsuz etkileyeceği aktarıldı.

Açıklamada, Çin’de Apple ürünlerine yönelik talebin de salgından etkileneceği belirtildi. Ülkedeki Apple mağazalarının salgın nedeniyle kapandığı ve  açık mağazaların ise sınırlı saatlerde çalıştığı, müşteri trafiğinin çok düşük olduğu vurgulandı. Apple, 2020’nin ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını 28 Ocak’ta açıklamıştı. Bilançosunda ekim-aralık dönemini birinci çeyrek olarak kabul eden şirket, söz konusu dönemde 91,8 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurmuştu. Şirket, ocak-mart döneminde ise 63 milyar ile 67 milyar dolar arasında gelir elde etmeyi beklediğini açıklamıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.