Dünyayı Değiştirme Şansı Veren Bileklik UNICEF Kid Power Band

Bilgisayarlar hayatımıza öyle bir giriş yaptı ki artık her alanda bilgisayar kullanıyoruz. Bu durum en çok da çocukları etkiliyor. Çocuklar ya okula gidip ders çalışıyor ya da kalan vakitlerinde bilgisayarda oyun oynuyor. Bu durum da çocuklar için oldukça olumsuz sonuçlara neden oluyor. Hareket etmeyen, koşmayan ve fiziksel olarak oyun oynamayan çocukları gelecekte sağlık sorunları bekliyor olacak.

Kid Power Band nedir?

En aktif olmaları gereken zamanda sürekli oturan ve hareket etmeyen çocuklar için yeni bir çözüm var. San Francisco merkezli bir büro tarafından tasarımı gerçekleştirilen ve UNICEF’in katkılarıyla ayarlanabilir Kid Power Band bileklikleri bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Peki Kid Power Band nedir? Kid Power Band nasıl kullanılır? Kid Power Band özellikleri nedir? Kid Power Band avantajları nedir? Kid Power Band fiyatı nedir? Tüm bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Kid Power Band nedir?

Kid Power Band nasıl kullanılır?

Dünyadaki çocukların büyük bir kısmı yeteri kadar egzersiz yapmıyor. Dünya üzerindeki çocukların büyük bir kısmı ise yeteri kadar beslenemiyor. Bu iki sorun için de artık Kid Power Band var.

Kid Power Band bilekliği mobil uygulaması ile Pink ve Alex Morgan gibi starların videoları ile çocukları fiziksel olarak aktif olmaya yöneltiyor. Eğer çocuklar görevleri tamamlayabilirse puan sahibi oluyor. Bu puanlar ise UNİCEF aracılığı ile dünyada açlıkla mücadele eden çocuklara yardım paketleri gönderilebiliyor.

Kid Power Band fiyatı nedir?

Kid Power Band sayesinde çocuklar ne kadar hareket ederse o kadar çok puan kazanıyor. Bu çocuklar ne kadar çok puan kazanırse aç olan çocuklara daha fazla yardım gönderebiliyor. Kaynak ise cihazın satışlarından elde ediliyor.

Kid Power Band bilekliklerin yaratıcısı olan Rajesh Anandan bileklikler ile ilgili “dünyayı değiştirebilme şansı veriyor.” cümlelerini duyurdu. Kid Power Band 2014 yılında hayata geçirildiğinde katılımcılar, açlık çeken ve yardım ihtiyacı olanlar için 30.000 çocuğu beslemek adına 7 milyon km’den daha fazla yürüyerek destek olmuştu.

Kid Power Band fiyatı nedir? Kid Power Band bileklikler 40 Dolar olarak belirlenen bir fiyatla piyasaya sürüldü.

Oldukça yararlı bir proje olan bu ürünün satışının daha da artmasını ve hem çocukların hareket etmesini hem de açlık çeken insanların daha fazla yardım almasını diliyoruz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.