Duru Güzelliği ve Başarılı Oyunculuk Performansı ile Melisa Şenolsun Kimdir?

Dijital platformlardan yayınlanan Netflix dizisi Atiye‘deki Cansu karakteri ile beğenileri üzerinde toplayan Melisa Şenolsun, rol aldığı diğer projeler ile de izleyicilerde hayranlık etkisi bırakan başarılı bir oyuncu. Başarılı oyunculuk serüveninde birçok sevilen dizide yer alan güzel oyuncuyu Melisa Şenolsun kimdir? Başarıları ve kişiliği ile tanıyalım.

Melisa ŞEnolsun, 1996 İzmir doğumlu.

Melisa Şenolsun, İzleyicilere Enerji Yayan Başarılı Bir Oyuncu.

2020 yılının ilk ayında ünlü bir dergi için röportaj veren Melisa Şenolsun, bu dergide yer alan çekimleri ile de nefes kesti. Kendisi hakkındaki bilgileri eğlenceli bir üslupla bu dergiye anlatan Melisa Şenolsun, sıcak tavrı ile gönülleri ısıttı. Yer aldığı Netflix dizisi Atiye’deki Cansu karakterini de kişiliği gibi enerji dolu bir şekilde canlandıran Melisa Şenolsun, bu karakter ile de izleyiciler tarafından merak konusu oldu. Henüz genç yaşlarda başladığı oyunculuk hayatını başarı ile sürdüren :Melisa Şenolsun, yer aldığı her dizi ile izleyiciler tarafından çok beğenilen bir isim. Güzel oyuncu, bu yola başladığı zamandan beri hedefinin şöhret olmadığını belirtiyor. Şöhretinin artması ile birlikte rutin yaşamının gittikçe kısıtlamaya gittiğini belirten başarılı oyuncu, bu ün kısıtlamasına rağmen özgürce yaşamaya çalıştığını söylüyor. Güzelliği detaylar ile değerlendiren Melisa Şenolsun, ufak ya da büyük kusurlarla süslenmiş yüzlerin hoşuna gittiğini belirtiyor. Estetik müdahaleye maruz kalmayan yüzleri sevdiğini dile getiren Melisa Şenolsun, ünlü vitiligo hastası ünlü manken Winnie Harlow gibi özel güzelliklerin hoşuna gittiğini söylüyor. Kendisine bilinmeyen bir özelliği sorulan başarılı oyuncu, çok yorgun olduğu zamanlarda farkında olmadan şarkı söylediğini söyleyerek cevap veriyor. Beynindeki düşünceleri susturmak adına bilinç altının ürettiği bir yöntem olduğu hakkında tahmin yürüten Melisa Şenolsun, bunu yorgunluktan öldüğü zamanlarda yaptığını dile getiriyor.

Melisa Şenolsun, İstanbul Devlet Konservatuvarı mezunu.

Akademik Başarıları ve Oyunculuk Serüveni ile Güzel Oyuncu Melisa Şenolsun.

1996 yılında dünyaya gözlerini açan Melisa Şenolsun, aslen bir İzmir kızı. Kardeşi Efecan Şenolsun da kendisi gibi oyuncu ve iki kardeş de ekranlardaki birçok başarılı projede yer aldı. Ünlü oyuncu Melisa Şenolsun’un lise öğrenimi İzmir’de geçti. İzmir Gelişim Koleji Anadolu Lisesi’nden mezun olan Melisa Şenolsun, yine İzmir’de bulunan ve oyunculuk alanında kaliteli bir eğitim merkezi olan Uğur Mumcu Bornova Devlet Tiyatrosu’nda performans gösterdi. Akademik başarılarına İstanbul Üniversitesi’nin Devlet Konservatuvarında devam eden başarılı oyuncu, buradaki öğrenimini de başarı ile tamamladı. Oyunculuk kariyerine Şükrü Özyıldız, Bensu Soral, Dilan Çiçek Deniz gibi usta oyuncuları ile baş rolleri paylaştığı Tatlı Küçük Yalancılar isimli televizyon dizisi ile başladı. Yer aldığı popüler yaz dizilerindeki başarıları izleyiciler tarafından epey beğenilen Melisa Şenolsun, Tatlı Küçük Yalancılar dizisindeki Hande rolünün ardından, Kiralık Aşk isimli dizide Sude karakteri ile performans gösterdi. Takip eden yıllarda Umuda Kelepçe Vurulmaz isimli televizyon dizisinde ana karakter olan Ceren karakteri, Nefes Nefese aldı yapımdaki başarıyla canlandırdığı Rüya Kıran rolü ve halen ekranlarda devam eden bir dizi olan Menajerimi Ara isimli projede ise kendisini oynayarak ekranlardaki oyunculuk başarısını her geçen gün beğenileri üzerinde toplayarak katladı. Güzel oyuncu Melisa Şenolsun, televizyon ekranları dışında, beyaz perdede ve dijital platformlarda da yer aldı. Netflix’in beğenilen dizisi Atiye’de Cansu Özgürsoy / Elif Kurtiz rolü ile izleyicileri ekran başına kilitledi. Güzel oyuncunun ayrıca beyaz perdede yer aldığı 2017 yapımı Babam isimli sinema filminde canlandırdığı Feride isimli rolü ve 2019 yılında vizyona girmiş olan Güzelliğin Portresi isimli gerilim ve dram türündeki sinema filminde ise Hilal rolü ile yer aldığı görülüyor.

Tatlı Küçük Yalancılar ile Melisa Şenolsun.

Melisa Şenolsun, Canlandırdığı Her Karakteri İzleyicileri Etkileyerek Ekranlara Yansıttı.

Oyunculuk hayatı ilk olarak birçok ünlü oyuncunun da yer aldığı Tatlı Küçük Yalancılar ile başlayan başarılı oyuncu Melisa Şenolsun, bu dizide Hande rolü ile ekranlardaki izleyicilerin karşısında idi. O3 Medya’dan çıkmış olan Tatlı Küçük Yalancılar Dizisi’nin yönetmen koltuğunda Cem Karcı oturuyordu. Dizinin senaryosunu senarist Elif Usman Erdügen kaleme almış, yapımcılığını ise Onur Güvenatam ile Saner Atar yapmıştı. Türk yapımı bu televizyon dizisi, Amerika’da yayınlanan Pretty Little Liars dizisinden uyarlanarak ülkemizde izleyicilerin karşısına çıkarıldı. Star Tv ekranlarında yayınlanan bu psikolojik gerilim ve dram türündeki Türk dizisi, 6 Temmuz 2015 tarihinde ekranlarda gösterilmeye başlandı ve aynı yıl 3 Ekim tarihinde ekranlara veda ederek bir nevi yaz dizisi olarak karşımıza çıktı. Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Burak Deniz Toprak rolünde, Alperen Duymaz Cesur rolünde, Merve Çağıran Janset rolünde, Tülay Günal Vildan rolünde, Deniz Can Aktaş Seçkin rolünde ve güzel oyuncu Melisa Şenolsun ise Hande rolünde yer aldı. Dizi toplam olarak 13 bölüm boyunca Star Tv ekranlarında kaldı.

Kiralık Aşk’ın Sude’si Melisa Şenolsun.

Ekranların En Sevilen Romantik Komedi Dizilerinden Biri Olan Kiralık Aşk Dizisinde Güzelliği ile Göz Doldurdu Melisa Şenolsun.

2015 yılında ekranlarda izlemeye başladığımız Kiralık Aşk dizisi, başarılı oyuncu kadrosu ve orijinal konusu ile Cuma akşamlarının en sevilen dizi izleme aktivitesi haline gelmişti. Dizinin zengin oyuncu kadrosunda güzel oyuncu Melisa Şenolsun ile birlikte, Barış Arduç, Elçin Sangu, Salih Bademci, Müjde Uzman, Seçkin Özdemir, Nergis Kumbasar, Levent Ülgen ve Onur Büyüktopçu yer alıyordu. 19 Haziran 2015 tarihinde hayatımıza giren Kiralık Aşk dizisi, yazları yayınlandı ve iki sezon sürdü. Yine Star Tv ekranlarında yayınlanan dizi, toplam 69 bölüm boyunca televizyon ekranlarında kalarak ikinci sezonu ile 20 Ocak 2017 tarihinde final yaptı ve izleyicilerine veda etti. Dizinin ilk 20 bölümü Metin Balekoğlu tarafından, diğer 43 bölümü Barış Yöş tarafından ve final bölümüne kadar olan kısmı ise Şenol Sönmez tarafından yönetildi.

Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisi ile Melisa Şenolsun.

Başarılı Oyuncu Melisa Şenolsun, İlk Başrol Deneyimini, Umuda Kelepçe Vurulmaz Adlı Televizyon Dizi ile Yaşadı.

Fox ekranlarında yayınlanan Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dram ve gençlik türündeki dizide, ana karakter olan Ceren rolünü başarı ile izleyicilere sergileyen Melisa Şenolsun, ilk başrol deneyimini bu dizi ile yaşadı. 3 Kasım 2016 tarihinde ekranlarda gösterilmeye başlayan dram dizisinin yönetmen koltuğunda Cemal Şan oturuyordu. Senaristliğini Yekta Torun, Duygu Tankaş ve Hilal Yıldız’ın yaptığı Umuda Kelepçe Vurulmaz, 15 bölüm boyunca bir sezon ekranlarda kalarak, 9 Şubat 2017 tarihinde izleyicilere veda etti. Konusu epey çarpıcı olan dizi, özellikle okuma çağındaki gençler arasında yaşanan sınıf çatışmasını birebir ortaya koyacak nitelikteydi. Birbirinden farklı suçlar işlemiş yedi gencin yaşantısının göz önüne alındığı dizide, zengin bir ailenin şımarık oğlu olan Onur karakteri için tasarlanmış bir plan vesilesi ile diğer altı genç olan Fırat, Azad, Kömür, Nazlı, Peri ve Narin, akademik hayatlarına mahkum hayatları ile birlikte devam etme olanağına sahip olmuştur. Kendilerine sunulan bu okuma olanağı ile hayatları tamamen değişen bu gençler, bir öğretmenin de hayatını kökünden değiştirir. Hayata küsmüş bir karakter olan İnci Öğretmen’in desteği ile hayata tutunan gençler, içlerindeki büyük umut ile bu zorlu hayatlarının üstesinden gelirler.

Melisa Şenolsun, Atiye’de yer aldı.

Güzel Oyuncu, Atiye Dizisindeki Rolü ile Bir Kez Daha Gönüllerde Taht Kurdu.

Beren Saat’in baş rollerde olduğu Netflix dizisi, Atiye, bu platformdaki ikinci Türk yapımı dizi olması ile başarı sağladı. Konusu bakımından epey orijinal olan dizide Melisa Şenolsun, Cansu Özgürsoy/Elif Kurtiz rolleri ile yer aldı. İstanbullu bir ressam olan Atiye’nin maceralarını ele alan dizi, Türkiye’deki arkeolojik bir sit alanına da ışık tutuyor. Dizi çekimleri de bu sit alanı olan Göbeklitepe’de geçiyor. Dizi, iki sezon sürerek geçtiğimiz yıl sona erdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.