Duvar Deliğini Kapatmak İçin Son Derece Pratik Bir Yöntem

Duvarlar dekorasyon yapmak ve sevdiğimiz tabloları asmak için en mükemmel bölgeler. Ancak evinizdeki bu bölgeyi kullanırken duvarı zedelemek de mümkün oluyor. Raf takmak, televizyon monte etmek ya da tablo asmak için duvarlar delik deşik hale gelebiliyor.

Duvarı boyamak istiyorsanız ya da o duvarda kullandığınız aksesuarı artık başka yerde kullanmak istiyorsanız ardında karanlık delikler bırakacaktır. Bu rahatsız edici görüntü hiç de hoş karşılanmaz. Ancak duvar deliklerini kapamanın son derece basit yöntemleri bulunuyor. Evinizde kolay bir şekilde duvar deliklerini kapatmak mümkün.

duvar deliği nasıl kapanır?

Peki duvar deliği nasıl kapanır? Duvar deliğini kapatan karışım nasıl hazırlanır? Duvar deliğini kapamak için gerekli malzemeler neler? Duvardaki dübel deliği nasıl kapatılır? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Duvar deliği nasıl kapanır

Duvar deliğini kapatan karışım nasıl hazırlanır?

Duvar deliklerini kapatmak ve düz bir form vermek için belirli malzemelere ihtiyacınız olacak. Bu malzemelerin ilki mısır nişastası. Bir sonraki malzemeniz ise tuz olacak. Evde kolaylıkla bulabileceğiniz bu iki malzeme duvar delikleri için bir çözüm kaynağı. Duvar deliklerini kapatmak için bir macun elde etmeniz gerekecek. Bu macunu elde etmek için mısır nişastasını, tuzu ve suyu eşit bir şekilde eklemeli ve karıştırmalısınız. Bu malzemelerin miktarını ne kadar lazımsa o kadar olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.Karışımı hazır hale getirip bir macun oluşturduktan sonra elinizle macunu alabilir ve gerekli bölgeye sürebilirsiniz. Duvar delikleri bu iki kolay malzeme ile kapanacaktır. Ancak kurumasını beklemeniz gerekiyor.

Duvar deliği nasıl kapanır

Duvar deliklerini kapadıktan sonra kurumasını beklemelisiniz. Sonrasında ise duvar boyasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Duvar boyası yaptığınız zaman deliklerin kapandığını ve kötü bir görüntü oluşmadığını fark edeceksiniz.

Duvar deliklerini kapatmak için bir diğer yöntem de alçı olacaktır. Gerekli miktarda alçı tozunu su ile karıştırabilir ve delikleri onarabilirsiniz. Oluşturduğunuz alçıyı duvarda deforme olan bölgelere uygulayabilir ve duvar deliklerini yok edebilirsiniz. Ancak eğer evinizde alçı yoksa mısır nişastası ve tuzu kullanmak da çözüm olacaktır. Bu iki yöntem de duvar deliklerini kapatmak için çözüm niteliğinde olacaktır.

Duvardaki dübel deliği nasıl kapatılır?

Alçı ve mısır nişastası tuz karışımı duvar deliklerini kapamak için oldukça pratik çözümlerdir. Bu çözümler sonrasında duvarınızdaki deforme olan görüntü yok olur. Ancak bu iki işlemden her hangi birini uyguladıktan sonra kurumasını beklemelisiniz. Kuruduktan sonra duvar boyasını rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.