Duygu Özaslan Hakkında: Hayatı, Kariyeri..

Son güncelleme:

Youtube ve Instagram paylaşımları ile tanınan Duygu Özaslan, 17 Nisan 1991 doğumludur.

İstanbul Üniversitesi’nde İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazanmıştır fakat son sınıfta okulu bırakma kararı almıştır:

”Okulu son sınıfta bıraktım. Ama çok yoğundum ve okulu bıraktım gibi bir durum yoktu. Ben zaten okula alternatif bulmak kendime bir meslek bulmak için bu işe başlamıştım. Okuduğumda kazanacağım mesleği yapmayacağımı biliyordum, istemediğim için bıraktım. İstesem elbette devam ederdim. Orada kendimi mutlu hissetmiyordum ve bu benim için hayatımdaki en önemli şey. Her zaman onun peşinden gittim.”

İlk kanalını ”itsmeduygu” olarak açmıştır ancak profesyonelleştikten sonra kanalına kendi ismini vermiştir. Bir çok marka ile iş birliği yapmaktadır.

2014 yılında verdiği bir röportajda kendisi ve seçtiği hayat hakkında şöyle açıklama yapmıştır;

”İstanbul Üniversitesi’nde İspanyol Dili ve Edebiyatı okuyorum. Tamamen hobi olarak başladım bu işe. İlk başta ayda bir video yüklüyordum. Yabancı güzellik vlogger’larını izlemeyi çok seviyordum. Ben de öyle bir şey yapmak istiyordum, amacım tamamen sevdiğim şeyleri paylaşmaktı. Arkadaşlarım bana makyaj, kozmetik konularını çok soruyordu, “Nereden alayım, hangisi iyi” diye… “Bir kanal açsana” dediler bana ve ben de başladım. Ben açtığımda Türkiye’de çok vlogger yoktu. Sonra Youtube’la partner oldum. Para kazanıldığını bile bilmiyordum ilk başta… Şimdi reklamlar üzerinden gelir elde ediyorum.”

Geçen seneki BasedIstanbul röportajında da kendisinin bu durumda olabilmesi hakkındaki açıklaması da şu şekilde;

”Hem kendimdim hem de farklıydım. Yurtdışında benim gibi birçok kişi vardı evet ama Türkiye’de yoktu. Kendisini açık ifade eden birçok konuda dürüst davranan olabilmek kıymetli. Erkek arkadaşı ise erkek arkadaşı, bikini ise bikini örnekleri çoğaltmak mümkün ama bunlar olağan insanların açıklıkla paylaşabildiği şeyler değildi. Buradaki kilit nokta özgüven. Her şey özgüven ve özgürlükle alakalı. Benden çok daha güzel kızlar var. Benden çok daha iyi makyaj yapan insanlar var ama matematiği yok. Bunların hepsi birlikte anlamlı.”

Aşk Hayatı;

Duygu Özaslan 6 yıl boyunca Barış Taylan Demirige ile beraberdi. Ev ve iş arkadaşlığı yaşadığı sevgilisi ile 6 yılın ardından ayrılmışlardır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.