eBay Kripto Para İle Ödeme Alıyor

eBay şirketinin CEO’su Jamie Iannone, CNBC ile bir röportaj yaptı. Iannone, eBay üzerinden yapılan ödemelerde kripto para ile öde seçeneğinin eklenmesini araştırdığını belirtti.

Tesla ve PayPal Öncü Oldu: eBay

eBay şirketi teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmak istemediğini belirtirken, kripto para birimlerini yakın zamanda kullanacağını açıkladı. Bu kararın verilmesinde en büyük etkenin kripto paraların popülaritesinin artması ve Tesla, PayPal gibi firmaların bu konudaki olumlu bakış açıları olduğu söyleniyor. Platformunda kripto varlıklarla ödeme yapılması konusunda araştırmalarına devam ediyor.

Tesla da Bitcoin Kabul Ediyor

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri yatırımcı olan wall street isimlerinin ve Fortune 500 şirketlerinin ilgi odağı haline geldi. Günümüzde birçok firma sanal paraların kullanımını tartışıyordu. 2021 yılında Tesla, ürettiği elektrikli araçları satın almak için Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul edeceklerini açıkladı. 2020 yılında ise kripto para satın alma ve saklama hizmeti sunan PayPal, 300 milyon müşterisini kripto para harcamasına müsaade edeceğini açıkladı.

Sadece Bitcoin Değil: Doge Coin

 Dünyanın en büyük ödeme aracılarından olan MasterCard ve VISA , kendi sistemleri üzerinden kripto şeklindeki ödeme ve harcamalara izin verdi. Aynı zamanda NBA takımlarından olan Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban Doge Coin için tüm mal varlığını satabileceğini söyledi. Bunun yanında Nissan bayiliği de Doge Coin için olumlu bir gelecek görerek bu kripto para üzerinden ödeme kabul etmeye başladı. Kripto dünyasında Bitcoin ve altcoinlerin değeri iki katından daha fazla arttığı göz önünde bulundurulursa kripto para birimlerinin de ödeme şekli olarak kullanılması gündemde.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.