Ece Seçkin: Hayatı, Kariyeri, Aşkı…

Ece Seçkin, 12 Eylül 1991 yılında İstanbul’da doğmuştur.

Müzik hayatına 3 yaşında piyano öğretmeni olan annesiyle birlikte başlamış ve sadece piyano ve solfej üzerine müzik çalışmalarını sürdürürken, 1998 yılında girdiği konservatuvar sınavında, piyano bölümünü birincilikle kazanmıştır.

Filiz Coşkuner’den bale dersleri alarak, yaklaşık 8 yıl kadar bale ve dans eğitimlerine devam etmiştir. Lise yıllarında kendi kurduğu müzik grubunun solistliğini yapmış, okul yıllarında katıldığı çeşitli müzik yarışmalarında dereceler almıştır.

2010 yılında, müziğe çok uzak bir tercih yaparak, Bahçeşehir Üniversitesi ‘Hukuk Fakültesi’ni kazanmıştır. 2011 yılında Ozan Doğulu ile tanışması müzik hayatına giriş yapmıştır. Neden Hukuk Fakültesi’ne girip daha sonra böyle bir yol izlediğinden bir röportajında şöyle bahsetmektedir;

”Arkadaşlarım yüzünden. Bir müzik grubumuz vardı. Hepsi hukuk bölümünü yazdı. Ben de girdim. İkinci sınıfa geldiğimde derslerden hiçbir şey anlamıyordum. Üçüncü sınıfa geçince Ozan Doğulu’yla tanıştım. “Ben müzik yapacağım” dedim ve üniversiteden arkama bakmadan kaçtım.”

Ozan Doğulu ve Ece Seçkin

Ağustos 2012’de Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde ilk albümü ‘Bu Ne Yaa’yı çıkararak müzik dünyasına adım atmıştır. Tüm aranjeleri Ozan Doğulu’ya aittir. Türkiye’de ilk defa 50 kişilik castın görev aldığı klibin yönetmenliğini ise Murad Küçük üstlenmiştir. Vokal koçluğunu Cihan Okan’ın yaptığı albümde yer alan “Mahşer” ve “Canın Sağolsun” şarkılarının sözleri yine Doğulu ailesinden Ece Doğulu’ya aittir.

Ece Seçkin: Hayatı, Kariyeri, Aşkı…

2014 yılında “Şok Oldum” şarkısı ile sevenleriyle buluşmuştur. 2013 yılında 40.sı gerçekleşen Altın Kelebek Ödülünü yapılan oylama sonucunda “En İyi Çıkış Yapan Bayan Sanatçı” dalında alarak müzik sektöründe en genç Altın Kelebek Ödülüne sahip isim olmuştur.

Ece Seçkin: Hayatı, Kariyeri, Aşkı…

‘Hoşuna mı Gidiyor’ ile Video Paylaşım Sitesi Youtube’ da 135 milyondan fazla izlenme ile 2014′ ün en çok izlenen videoları arasına girmiştir.

Mayıs 2015‘te Aman Aman adlı maxi single’ı yayınlamıştır. İlk klip Aman Aman’a gelmiştir. Sözü ve müziği Ayşen & Kemal Şimşekyay’a aittir. Şarkının aranjesi ise Ozan Doğulu tarafından gerçekleştirildi. İlk lokomotif şarkı Aman Aman’ın video klibi Murad Küçük tarafından İstanbul sokaklarında çekilmiştir. Albümde yine Ayşen & Kemal Şimşekyay imzası taşıyan Follow Me adında bir şarkı daha bulunmaktadır.

Ece Seçkin: Hayatı, Kariyeri, Aşkı…

Ece Seçkin, yeni maxi single çalışması öncesi Mart 2016’da Kolpa grubuyla “Hoş Geldin Ayrılığa” düeti yapmıştır.

Ece Seçkin: Hayatı, Kariyeri, Aşkı…

Ardından Temmuz 2016‘da Ozan Doğulu işbirliğiyle dünyaca ünlü şarkıcı Baby Brown’la “Wet” isimli İngilizce bir şarkı seslendirmiştir. Ardından “Zamanım Yok” isimli yeni maxi single çalışmasını çıkartmıştır. İlk klip Murad Küçük yönetmenliğinde “Adeyyo” şarkısına gelmiştir.

2019‘da ise Descemer Bueno ve Enrique Iglesias’la düet yapmış ve bu konu hakkında da ”Bir şarkımı dinlemişler ve beğenmişler. Ayrıca bu düet için Türkiye’de benden başka kimi seçebilirlerdi? Beni daha Avrupai ve kendilerine yakın bulmuş olabilirler.” açıklamasında bulunmuştur.

Ece Seçkin’in Albümleri;

2012- Bu Ne Yaa Doğulu Productions

2014- Şok Oldum DMC

2015- Aman Aman DMC

2016- Zamanım Yok DMC

2018- Dibine Dibine DMC

2019- Geçmiş Zaman

 

Ece Seçkin aşkından da şöyle bahsetmiştir;

”Ben Çağrı’yla (Terlemez) 23 yaşımda tanıştım. Bütün o yılları gezip tozup partileyerek geçirmek yerine tek bir adamla geçirmeyi tercih ettim.”

Ayrıca ilk gördüğü andan da ”Gördüğüm an “Ben bu adamla evleneceğim” dedim. Asistanımı işin içine soktum. Benim numaramı isteyip aramasını sağlayacak bir plan yaptım.” ifadeleriyle bahsetmiştir.

Ece Seçkin ve Çağrı Terlemez

Klip çekmeye gittiği Güney Afrika’da sürpriz evlilik teklifi alan Seçkin, sosyal medya hesabından o anları şöyle paylaşmıştır;

”Sanıyorum ki Dünya’nın en çılgın evlenme tekliflerinden biriydi bu ve ayaklarımın yerle temasını altüst etti…
Sonsuzluğa gitmesini hayal ettiğim tereddütsüz bir “evet” çıktı ağzımdan !
Bütün bu sürpriz ve yaşadığım heyecan sanki rüya gibiydi…
Ne hissettiğimi anlatmama bence gerek yok , gözlerimden belli olmuş zaten…
Ve tekrar
Seninle çıktığımız bu yolculuğa
Gerçek aşka
Saf sevgiye
Ve sana…
Bir an bile düşünmeden EVET ! ”

 

Ayrıca bir röportajında da o anı, yaşadığı heyecanı şu cümlelerle dile getirmiştir;

”Klibin son sahnesini çekiyorduk. Yönetmenimiz Murad Küçük, “Dizlerinin üzerine otur, kabilenin şifacısı geliyor” dedi. Dev bir ateş yaktılar. Bütün saçları boncuklarla kaplı gerçek bir şifacı geldi ve bir seremoni başladı. Şifacı, “Geleceğini görüyorum, çok büyük bir aşk yakalamışsın” dedi. Kafamı bir kaldırdım Çağrı, gerçek kabile kıyafetleri giymiş, bir yüzük kutusuyla evlenme teklif ediyor. Ortalık çılgınlar gibi dans eden kabile üyeleriyle bir parti alanına dönüştü. Kabile reisi orada nikâhımızı kıyıp bizi karıkoca ilan etti.”

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.