El ve Ayak Üşümesi Yaşıyorsanız Çözümü Çok Basit

Kış etkisi yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Sık sık eli ve ayak üşümesi şikayetleri yaşayabilirsiniz. Öncelikle el ve ayak üşümesinin ciddi problemlerin nedeni olması söz konusudur. Bu şikayet sürekli devam ediyorsa kan dolaşımı bozukluğu gibi sorunlar var olabilir.

Eğer düzenli bir el, ayak üşümesi şikayetiniz bulunuyorsa kısa zamanda bir uzman doktora danışmalısınız. Böylece şikayetlerinize en sağlıklı çözümü doktorunuz bulacaktır. Ancak soğuk havalar dolayısıyla yaşanan el ve ayak üşümesi için çeşitli doğal yöntemler de bulunur. Bu yöntemler üşümenizi azaltmak için oldukça etkilidir.

ayak üşümesi nasıl geçer?

Peki ayak üşümesi nasıl geçer? El, ayak üşümesi çözümü nedir? Sürekli ayak üşümesi nasıl geçer? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Su

El, ayak üşümesi çözümü

Kan dolaşımı bozukluğunu engellemenin ilk ve en önemli yolu su içmektir. Araştırmalar sonucunda bünyeye uygun miktarda su alımı yapılırsa kan dolaşımı bozukluğunun engellendiği söylenmektedir. Su vücut için son derece önemlidir. Vücudumuzun sağlıklı olması için günlük su tüketimini alışkanlık haline getirmelisiniz.

Soğuk su ile alınan duş, kan dolaşımını artırıcı etkiye sahiptir. Dr. Ben Kim tarafından önerilen bu yöntemi uygulamak oldukça basit. Uzman doktor, haftada bir ya da iki günü bir iki dakikalık soğuk duş alarak kan dolaşımını hızlandırabileceğinizi söylüyor.

Zencefil

Sürekli ayak üşümesi nasıl geçer?

Kanda pıhtılaşmayı önlediği ve kalp damar hastalıklarına iyi geldiği söylenen zencefil, faydası çok fazla olan bir besindir. Zencefil içerisinde gingerol ve zingerone maddeleri bulunmaktadır. Bu maddeler sayesinde zencefil vücut sıcaklığını artıracaktır. Böylece üşüme probleminiz ortadan kalkar.

Sarımsak

Ayak üşümesi doğal yöntemlerle nasıl tedavi edilir?

Sarımsak, doğal antibiyotik olarak bilinen ve sağlık için son derece önemli bir besindir. Sarımsak, kalp rahatsızlığını, damar sertliğini ve kan dolaşım bozukluğunu önlemektedir. Üşüme probleminizin iyileşmesi için sarımsak tüketebilir ve etkili faydalarından da yararlanabilirsiniz.

Elleri ve ayakları sık sık üşüyen insanlar sarımsak ve zencefil tüketimi sonrasında şikayetlerinin düzeldiğini söylemektedir. Bu duyuma göre eğer üşüme probleminiz varsa bu doğal içerikli, son derece sağlıklı besinleri tüketebilirsiniz. Kış aylarında bağışıklığınız için de oldukça yararlı olan bu besinler vücut ısınızı artırarak üşüme probleminizi sonlandırabilir. Eğer ciddi bir problem yaşıyorsanız uzman doktorunuza danışmakta fayda vardır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.