Elin Oğlu Programından Masterchef Programına Uzanan Yolda”Danilo Zanna”

Danilo Zanna

Masterchef programının hem tatlı hem de sempatik jüri üyesi Danilo Zanna ile karşınızdayım. Kendisi İtalyan ama aynı zamanda Türk bir ailenin damadı olan şef başarısı ile de adından sıkça söz ettiriyor. Ailesi, çocukları ile paylaşımlarda bulunan şef yarı Türk yarı İtalyan olmuş durumda. Ekranlarda boy gösteren Danilo Zanna‘yı yediden yetmişe de herkes tanıyor. Hakkında çıkan birçok soru ise cevaplanmayı bekliyor. Danilo Zanna Kimdir? Danilo Zanna Nereli? Danilo Zanna kaç yaşında? soruları ile hemen başlayalım.

Danilo Zanna Kimdir?

Danilo Zanna 15 Nisan 1982 yılında (39 yaşında) Toskana, İtalya’da doğdu. Ailesinden gelen aşçılık geleneğini sürdürmeyi devam ettirmek istedi ve İtalyan mutfağı üzerine çalışmalar da bulundu. Yetenekli şef Türk Mutfağı ile ilgilenmeye başlayınca da İtalya’dan Türkiye’ye taşındı.

Danilo Zanna Kimdir?

Danilo Zanna, Türkiye’ye yerleştikten sonra İtalyan ve Türk mutfağını harmanladığı bir restoran açtı. Daha sonra televizyon programlarında gelen teklifleri değerlendirdi ve onu ilk olarak Zahide ile Hayata Yetiş adlı programda yardımcı yemek şefi olarak gördük.

Danilo Zanna İtalyan İşi Programı

Danilo Zanna’nın asıl tanınması ise Planet Mutfak kanalında kendisinin hazırlayıp sunduğu İtalyan İşi adlı yemek programıyla oldu. Farklı ülkelerin restoran kültürüne yer veren Kadir Has Üniversitesi İstanbul Mutfağı Enstitüsü’nde de İtalyan yemekleri üzerinde birçok çalışma da bulundu. Güler yüzü ve sempatik halleri ile de kısa sürede kendisini herkese sevdirdi.

Danilo Zanna Elin Oğlu Programında

Danilo Zanna Planet Mutfak kapandıktan sonra 2015’te ATV’de yayınlanan Elin Oğlu adlı programda yer aldı. Farklı ülkelerden gelen ve Türkiye’de yaşayan insanların olduğu programda keyifli anlara şahit olduk. Ardında NTV’de yine kendisinin hazırlayıp sunduğu Lezzetin Şarkısı adlı programlarla ekranlara geldi.

Danilo Zanna Lezzetin Şarkısı Programı

Zanna son olarak 2019’yılından bu yana TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Masterchef Türkiye programında başşef olarak jüri üyeliği yapmaya başladı. Ekrandaki sempatik halleri ve kibarlığı ile de herkese örnek olan şef adından sıkça söz ettiriyor.

Danilo Zanna Masterchef Programında

Masterchef Türkiye programında yer alan diğer jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu ile de aralarının iyi olması gözlerden kaçmıyor. Ekrana gelen programda şakalaşmaları, konuşmaları bazen de esprileri ile gündeme geliyorlar. Danilo Zanna ayrıca 2021’de Exxen’de yayınlanan MasterChef Junior’da sunuculuk yapmaktadır.

Danilo Zanna Mehmet Yalçınkaya Somer Sivrioğlu ile Birlikte

Karadeniz Damadı Olan Danilo Zanna’nın Evliliği

Danilo Zanna Türkiye’den hatta Karadeniz Bölgesinden Tuğçe Demirbilek’e aşık oldu ve evlendi. Bu serüveni anlatırken şu cümleleri kullanıyor. Kalabalık bir arkadaş grubuyla yemek yemek için bir restorana gittiği zaman arkadaş grubunda olan bir kadına aşık olduğunu dile getiriyor.

Danilo Zanna Tuğçe Demirbilek İle

Aşkları gittikçe büyümüş ve Tuğçe Demirbilek’i bırakmamış.Çift 2012 yılında evlenmeye karar vermiş daha sonra ise Türkiye’de kalıyor ve tüm işlerini Türkiye’de kuruyor. Eşi ile mutlu bir evliliği olan şefin 2013 yılında oğulları Zeno Tibet doğdu.

Danilo Zanna Ve Ailesi

Ailesi ile mutlu bir hayat yaşayan Danilo Zanna, oğlu ile de mutfakta birçok tarif denediklerini belirtiyor. Sosyal medya üzerinden de sık sık paylaşım yapan şefe takipçilerinden birçok yorum ve beğeni de geliyor.

Danilo Zanna Youtube Paylaşımları

Danilo Zanna aynı zamanda Youtube içinde birçok video çekiyor. Tariflerini paylaştığı hesapta bazen ailesiyle birlikte mutfakta yaptıkları yemekleri de paylaşıyor. Birçok farklı tatlara ait tarif bulmak mümkün.

Danilo Zanna Youtube

Hem İtalyan hem de Türk mutfağına hakim olan şef ikisinin karışımı ile yaptığı yemeklerin tariflerini de Youtube hesabından paylaşıyor. Paylaşımlarına abonelerden birçok güzel yorum da geliyor. Youtube üzerinden 396 bin abonesi mevcut.

Danilo Zanna’nın İnstagram Dünyası

Danilo Zanna İnstagram üzerinden sık sık paylaşımda bulunuyor. Ailesi ile geçirdiği vakitler, bazen restoranından bazen de Masterchef programından paylaşımlarını takipçilerine sunuyor.

Danilo Zanna Tarzı

Danilo Zanna tarzı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Bazen spor bazense şık halleri takipçilerinin gözünden kaçmıyor. Ekranlara gelirken giydiği birbirinden şık takım elbiseleri ile de tarzını konuşturuyor.

Danilo Zanna Oğlu İle Birlikte

Danilo Zanna geçtiğimiz günlerde İtalya- Türkiye maçında yaptığı paylaşım ile de takdirleri topladı. Oğlu ile aynı formayı giydi ve formalardaki İtalya ve Türkiye arması da gözlerden kaçmadı. Her zaman saygılı ve sevgili olan şef ülkeler arasında ayrım yapmadı.

Danilo Zanna İnstagram Paylaşımı

Türkiye’ye aşık olan şef Türk kültürünü de çok seviyor. Kendisini yarı Türk olarak gördüğünü her fırsatta dile getiriyor. Kendine has konuşma tarzı ile de sevenlerini sık sık güldürüyor.

Danilo Zanna İnstagram Paylaşımı

Danilo Zanna İnstagram üzerinden birçok reklam&tanıtım ile de markalar ile iş birliği içerisine giriyor. Farklı farklı markaların yüzü oluyor veya tanıtım amaçlı instagram da iş birliği yapıyor.

Danilo Zanna İnstagram Pozu

Danilo Zanna’nın instagram üzerinde 1.8 milyon takipçisi var. Siz de danilozanna kullanıcı adı ile instagramda bulabilir ve takip edebilirsiniz. Başarılı şefi hem ekranlar da hem de sosyal medya üzerinden takip etmeye devam edeceğiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.