Elrond Network Özelliklerine Göz Atalım

Elrond Network ve Elrond (ERD) token, Binance Launchpad platformunda yayınlanacak bir başka İlk Değişim Teklifi (IEO) olan özel halka açık blok zincirinin çekirdeğini oluşturuyor. Ağ, birlikte çalışabilirlik ve yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik ile birlikte yüksek verimli bir performans sağlamak üzerine inşa edilmiştir.

Piyasa Değeri $170.156.495

Ana hedef, merkezi olmayan bir ağın performans seviyelerini yükseltmek ve merkezileştirilmiş ağlarla daha eşit bir temelde rekabet etmesini sağlamaktır. Elrond‘un bunu başarmasına yardımcı olacak temel kavramlar, Adaptive State Sharding ve Secure Proof of Stake konsensüs mekanizması olarak belirlenmiş özel teknolojileridir.

Piyasa Değeri Hakimiyeti %0,05

Elrond Özellikleri Nelerdir?

Elrond’un SPoS mekanizması, blok zinciri teknoloji pazarında bulunan mevcut çözümlerin üzerinde bir iyileştirme olarak geliştirilmiştir:

  • Elrond ile gecikme azaltılır ve parçadaki her düğüm, turun başında fikir birliği grubunun üyelerini belirleyebilir. Son bloktan toplanan imza, bir randomizasyon faktörü olarak kullanılır. Tüm bunlar, bir fikir birliği grubu seçmek için gereken süreyi 100 ms’nin altına düşürmelidir.
  • Elrond, payları hesaba katmanın yanı sıra düğümler arasında meritokrasiyi teşvik etmek amacıyla karışıma bir ağırlık derecelendirme faktörü ekler.
Ticaret Hacmi $11.130.674

Elrond’un Uyarlanabilir Durum Parçalama Nasıl Çalışır?

Elrond Network, kendisini yavaş yavaş bazı blok zinciri tabanlı çözümlerin bir parçası olarak kuran, uzun süredir mevcut bir veritabanı optimizasyon tekniği olan, parçalama teknolojisine benzersiz yaklaşımıyla gurur duymaktadır. Elrond‘un parçalama uygulamasına yaklaşımı, ulaşmayı amaçladığı temel hedeflerle şekillenmiştir:

  • Ölçeklenebilirlik, kullanılabilirlik masrafı olmadan elde edilir . Parça sayısındaki dalgalanmalar ne olursa olsun, kesinti süreleri veya durum güncellemeleri üzerinde çok az etkisi olmalı veya hiç etkisi olmamalıdır.
  • Anında izlenebilirlik ve sevkiyat: İşlem hedef parçalarının tanımlanması belirleyicidir ve hesaplanması kolaydır.
  • Uyarlanabilirlik: Parçalar her durumda dengelenmelidir.
  • Dinamik model: Elrond’un durum paylaşımı, güvenlik veya kullanılabilirlik üzerinde hiçbir etkisi olmaksızın nüfus ve talep değişikliklerine uyum sağlayabilir.
Elrond/Bitcoin Oranı 1 BTC = 816.02 EGLD

Elrond Ağındaki kronoloji, çağlara ve turlara bölünmüş bir zaman çizelgesi etrafında düzenlenmiştir. Çağlar, sistemin mimarisiyle birlikte değiştirilebilirken, büyük ölçüde sabit bir süreye sahiptirler ve bu sürenin dolması, parçaların yeniden düzenlenmesini ve budamasını tetikler. Mermiler ayrıca sabit bir zaman aralığı içinde mevcuttur. Her turun bir parçası olarak, yeni bir fikir birliği grubu bir parça için rastgele seçilir ve parçanın defterine bir blok işlemekle görevlendirilir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.