Emekliye 1500 İşsize Çalışmayana 1000 TL Maddi Yardım

 

Korona virüs desteği maddi devlet yardımı dağıtılıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahiplerine yapacakları biner liralık maddi desteği en geç nisan ayı başında dağıtacaklarını söyledi. İşte detaylar :

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal yardımlaşma dayanışma vakıfları aracılığıyla ihtiyaç durumuna bağlı olarak en alt kesime 2 milyar liralık yardımı acilen dağıtacaklarını bildirdi. Selçuk, yardımın en geç nisan başı verileceğini ifade etti.

Bakan Selçuk’un açıklaması ise:

“43 değişik sosyal yardımlaşma programımız var. Bu süreçte de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla en alt kesime acilen 2 milyarlık yardımı dağıtacağız ki bu süreçte daha dayanıklı, daha dirençli olabilsinler. Zaten onların kayıtları var, anında transfer edeceğiz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yeni başvuru halinde, yeni bir talep geldiğinde onları da karşılayacağız.”

“1500 TL’lik Emekli Aylığı Nişanda” 

Bakan Selçuk, “Nisan ayından itibaren en düşük emekli maaşını 1000 liradan 1500’e çıkarmış olacağız” dedi. Selçuk, bu konuda TBMM sürecinin bulunduğunu, sürecin tamamlanmasının ardından nisan ayında maaşların yatırılacağını söylerken dijital ortama dikkatleri çeken şu sözleri dile getirdi : “SGK ve İŞKUR’un birçok hizmetine dijital ortamda ulaşabiliyorsunuz. Bütün vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Özellikle kamu işçi alımlarında lütfen başvurularınızı birimlerimize, binalarımıza gelerek değil, İŞKUR’un sayfasında yapın.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.