En Çok Satışı Olan Pc Oyunları

Son güncelleme:

En çok satan pc oyunları; Özellikle gençlerin tutkusu olan bilgisayar oyunları her geçen gün satış rekorları kıraya devam ediyor. Bu kapsamda en çok satışı olan PC oyunlarını sizler için aşağıda derledik.

Pokemon Gold/Silver

1999 yılında oyun tutkunları ile buluşan Pokemon Gold/Silver renkli grafikleri ile oyun severlerin beğenisini kazanmıştır. Söz konusu oyun 30 milyona yakın satış rakamı yakalamıştır.

Diablo 3

2012 yılında piyasaya sürülen oyun Blizzard şirketi tarafından piyasaya sürülmüş ve yaklaşık 30 milyon adet satmıştır.

The Elder Scrolls V:Skyrim

2011 yılında piyasaya çıkan oyun günümüzde dahi çok oynanan oyunlar listesinde yer alır. O dönemde oyun 30 milyon satış rakamına ulaşmayı başarmıştır.

New Super Mario Bros

2009 yılında piyasaya sürülen oyun 30.2 milyon adet satmıştır. Oyun, wii versiyonu ile de oyun severlerden tam not almıştır.

Witcher 3

2015 yılında piyasaya sürülmüş oyun tam 33 milyon adet satmıştır. Kurgusu ve yaratıcı karakterleri ile de ön plana çıkan oyun, oyun severlerden tam not almayı başarmıştır.

Mario Kart Wii

2008 yılında piyasaya çıkan oyun oldukça sevilmiş ve 37.1 milyon adet satmıştır.

Super Mario Bros

1985 yılında üretilmiş olan oyun 43.1 milyon adet satmıştır. Oyun, çocukların yanında yetişkinleri de etkisi altına almıştır.

Wii Fit Plus

2009 yılında üretilen oyun 43.8 milyon adet satmıştır. Oyunun üretiminde amaç insanları spora teşvik etmektir.

Pokemon Red/Blue

1996 yılında üretilmiş olan oyun 47.5 milyon adet satmıştır. Oyunun bu oyundan sonra da seri oyunları çıkmış ancak bu ürün kadar satış yakalayamamıştır.

Battlegrounds

2017 yılında üretilmiş olan oyun çevrimiçi oynanma özelliği ile de oyun severleri etkisi altına almıştır. Oyun muhteşem başarısı ile 50 milyon satmayı başarmıştır.

Wii Sports

2006 yılında üretilmiş olan oyun 82.8 milyon adet satmıştır. Oyunun içerisinde bulunan sportif faaliyetler sayesinde bu anlamda bilinç oluşturmak amaçlanmıştır.

Grand Theft Auto V

2013 yılında üretilen oyun 100 milyondan fazla satış rakamı yakalamıştır. Oyun, günümüzde dahi hazırlanan güncellemeler ile varlığını devam ettiriyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.