En Güzel Siyahi Kadınlar

Son güncelleme:

Dünya üzerinde zaman içerisinde birçok güzellik anlayışı dünyaya ve insanlara hâkim olmuş siyahi kadınlar, bu nedenle zamanla moda anlayışı da gelişmiştir. İnsanlar üzerinde hâkimiyetini sürdüren güzellik anlayışlarından birisi de siyah kadın modası olarak kendini gösterir.

Bu moda ve güzellik anlayışı birçok siyahî kadının, Afrika ve benzeri kıtalardan kendilerini gösterme çabasına dönüşmüştür. En güzel siyahi kadınlar kısa bir zaman içinde modanın ve güzellik anlayışını göz bebeği olmuş, podyumlarda rüzgarlar estirmişlerdir. Birçok güzel siyahi kadın güzellikleri ile kısa bir süre içinde üne kavuşmuş ya bir filmde ya da moda sektöründe kendisini göstermeye başlamıştır.

Hale Berry

1966 doğumlu olan güzeller güzeli model, siyahi kadınların hala en güzeli ve alımlısı olarak bilinir. Birçok yaş almasına rağmen asla yaşlanmayan ve yaşlanmayı reddeden yapısı sayesinde uzun bir süre sahnelerin tozunu yutmuş, birçok mankenleri imrendirecek derecedeki güzelliği ile de bakışları büyülemiştir.

Hale Berry, Amerika’nın güzellik kraliçesi olarak bilinen en güzel siyahi kadınlar arasında yer almaktadır. Ünü ve güzelliği birçok yere ulaşmış, birçok moda ve mankenlik ajansı kendisi ile iş yapmak istemiş ve peşinden koşmuştur. Mankenliğinin ardından oyunculukta kendisini gösteren Berry, başarısını bu alan için de göstermiş ve övgü dolu bakışları üzerine çekmiştir.

Naomi Campbell

Amerika’nın ikinci güzellik kraliçesi olarak bilinen, kendisini en güzel siyahi kadınlar arasında tarihe yazdıran Campbell, Britanyalı bir aileden gelen süper modeldir. Güzelliğinin fark edilmesinin ardından podyumlara çıka ve sahnelerin tozunu attıran model, kısa bir zaman içerisinde süper model olarak anılmış ve birçok kimsenin hayranlıkla kendisine bakmasını sağlamıştır.

Moda anlayışında siyahi kadınların manken olarak kullanılmasının zirve yaptığı bir dönemde modelliğe başlayan bu güzel siyahi kadın, birçok ajans ile çalışmış, birçok yerde modellik yapmış ve yeni moda rüzgarlarını ülke genelinde estirmiştir. Britanyalı bu güzellik abidesi siyahi kadın, gençlik yıllarını çoktan geçirmiş olmasına rağmen hiç eskimeyen bir forma sahiptir.

Yıllar Campbell’in güzelliğini eskitememiş ve seneler içinde bu süper model bir efsane haline dönüşmüştür. Campbell, en güzel siyahi kadınlar arasında sayılarak ün yaptıktan sonra da kozmetik sektöründe çalışmış ve hala da çalışmalarına devam etmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.