Deep Blue Club

En Güzel Yürüyüş Rotaları

Son güncelleme:

Doğa tüm güzelliğini yaşamak için çıkın yollara çantanızı sırtınıza takın ve çıkın.Dağlar ormanlar vadiler,göller aşın toprağın sizi mutlu etmesine izin verin .sizin için birbirinden güzel yürüyüş rotoları belirledim hadi yola çıkın.


Likya Yolu
Türkiye’nin uluslararası işaret sistemiyle belirlenen ilk uzun yürüyüş rotası Likya Yolu’nun bır kısmı halen kullanılmakta olan eski göç yollarından oluşuyor. 18 Likya kenti ve  tarihi mekânların yanı sıra Ölüdeniz, Kabak Koyu, Yediburunlar, Patara, Kalkan, Kaş, Demre, Finike, Adrasan, Çıralı gibi ülkemizin en önemli turizm bölgelerine uğruyor. Rotanın en avantajlı özelliği, yılın 11 ayı yürüyüş olanağı sunması.

Kapadokya
Tabiat ananın özenle yarattığı doğa mucizesi Kapadokya, ülkemizin en çok ziyaret edilen turizm merkezlerinden biri.  Kapadokya bölgesinde Ihlara, Soğanlı, Güvercin, Aşıklar, Kızılçukur, Gül, Bal, Zemi, Keşişler, Devrent, Avla vb vadilerde keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Sizin için farklı bir görsel şölen sunmakta doğanın nasıl mucizeler yaratığını görmek istiyorsanız rotanız belli.

 Yenice Ormanları
Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer  Safranbolu’ya sadece 40 kilometre mesafedeki Yenice Ormanları, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından Avrupa’nın 100, Türkiye’nin ise dokuz sıcak noktasından biri olarak belirlendi. Vadilerin muhteşem yeşilliği sizi saran bir çok renk içinde renkginizi ister doğada yürüyerek isterseniz de bisiklet ile tamamlaya bilirsiniz.

 Palovit Kaçkarlar
Galiba tarihe yaptığınız yolculuk diyebilirsiniz bu yolculuğa el değmemiş henüz bozulmamış bir patika eski evler ve göç yolları karşılıyor sizi  Başhemşin Yaylası ve Pokut Yaylası üzerinde yaptığınız bu gezi sizi gerçekten bu yürüyüşün sonlanmayacağını hissettirecek.Göçe başlayın o zaman göç etme duygusunu yaşamak isteyenler için vazgeçilmez bir yolculuk olacak.

Hitit yolunda deneme yürüyüşü

 Hitit Yolu
Hitit Yolu parkurları, Çorum’daki Hattuşa, Alacahöyük, Şapinuva gibi binlerce yıllık kentleri birbirine bağlıyor. Yine bizi geçmişe götürecek bir yolculuk daha başlıyor .İnanıılmaz bir parkur olarak karşımıza 2003 yılında tamamlandı ve artık Hitit ve Köroğlu dağları tüm doğasını yaşamamıza yardımcı olacaktır.

Kazdağları
Mitolojik efsaneleri kadar, derin kanyonları, uçsuz bucaksız çam ormanları, rengârenk giysili tahtacı Türkmenler’in yaşadığı köyleriyle de sıra dışı bir tabiat alanı Kazdağları Milli Parkı. Balıkesir’in Edremit ilçesinde. 21 bin hektarlık alanda 77’si sadece Türkiye’de 29’u dünyada sadece bu alanda yetişen bitki bulunuyor.Kazdağları tahrip olmadan görülecek yerler listenize acilen eklenmesi gerekiyor.

Bafa Gölü ve Latmos
Aydın ve Muğla sınırlar içindeki Bafa Gölü, Beşparmak (Latmos) Dağları’nın dibinde yer alıyor. Çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış göl mistik duyguları harekete geçiren olağanüstü bir ıssızlığa ve güzelliğe sahip. Yürürken attığınız her adım sonunda ulaşacağınız bir yapı veya çizim sizi gizemli bir yolculuğa götürecek. Gölün etrafındaki Kapıkırı Köyü antik dönemde yörenin merkezi Hereklia kentinin kalıntıları üzerine kurulmuş. Hem göl etrafında hem de çevredeki köylerdeki eski yerleşimlere yürüyüşler yapabilirsiniz.

 Aladağlar
Aladağlar’ın,  derin vadileri, eşsiz zirveleri, dik ve sarp buzul kayalıkları, mağaraları, görkemli kanyonları, yüksek platoları, doğal manzarası, ormanları, şelaleleriyle bir doğa cenneti. Aladağlar’da buzul ve karstik topoğrafyanın etkili olduğu yüksek rakımlı Yedigöller, ayrıca görsel bir güzellik sergiliyor. Kaya pınarları mutlaka gidilmesi gereken yürüyüş yolları arasında yer alıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.