En İyi 10 Aksiyon Filmi Burada!

Aksiyon Severleri Ekran Başına Kitleyecek Filmler Hangileri?

En İyi 10 Aksiyon Filmi Hangisidir?

İzleyiciler, çoğunlukla aksiyon filmlerini izlemeyi sevmektedirler. En çok çekilmekte olan türlerden birisi olan aksiyon yapımlarından en beğenilen ve IMDB puanları en yüksek olanları sizin için sıraladık.

The Dark Knight

The Dark Knight Filminin Konusu Nedir?

IMDb Puanı: 9.0

Kara Şövalye, halk için büyük bir sorun oluşturan Joker’in ortaya çıkması ile kaosa dönen Gotham Sokakları’nın tekrardan kurtarıcılığını üstlenen Batman’in hikayesini konu ediniyor. Suç işleyenlerden arındırılmış bir yer, bir zaman sonra yeniden tehdit altında kalmakta ve işte o zaman yeniden kolları sıvayacak olanların mücadelesi de daha keskin olarak hayata geçmiş olacaktır. Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent bir araya gelerek Gotham Sokakları’nda bu işi kurtarmış olsalar da ansızın ortaya çıkan Joker, işleri değiştirerek bozacaktır. Onun dehası ile baş etmek kolay değildir ve kolay olmayacaktır. Gotham eski karmaşa dolu günlerin eşiğine gelecektir. Batman yeniden kurtarıcılığa soyunurken kendi varlığının bulduğu anlamı da sorgular. O aslında suçluların sayısını azaltıyor mudur yoksa çoğaltıyor mudur bunu gerçekten öğrenmek isteyecek durumda olacaktır.

Inception

Inception Filminin Konusu Ne?

Inception IMDb Puanı: 8.8

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsız olmaktadır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki önemli sırları çekip çıkararak onları çalmaktır. Cobb’un bu ender özelliği, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncuya dönüştürmüştür. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeyi etkilemiştir. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulabilmesini sağlayacak bir fırsat çıkar. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız başlangıçı bitirebilirse… Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorunda kalır; görevleri bir fikri çalmak değil onu oluşturmaktır. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacak. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettikleri belli olan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılmaz. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşman olmaktadır.

The Good The Bad and the Ugly

The Good The Bad and the Ugly Filminin Konusu Nedir?

The Good The Bad and the Ugly IMDb Puanı: 8.8

İyi, Kötü ve Çirkin, üç silah arkadaşının maceralarını konu edinmektedir. Ortak bir amaca doğru farklı nedenlerle yol almakta olan üç silah arkadaşı aslında kader açısından yolları kesişmiş kişiler olmaktadır. İsimleri İyi, kötü ve çirkin olan bu kişiler için o dönemdeki Amerikan İç Savaşı bir araç olmuştur. İyi ile Çirkin’in risk barındıran fakat iyi para getiren işleri bulunmaktadır. Çirkin, aranan azılı bir suçlu olduğu için, İyi onu adalete teslim ederek önce ödülünü alıyor sonra da darağacından riskli bir metot ile kurtarıp bir sonraki işe kadar sağ kalmasını sağlıyor. Bir gün, gizli bir hazinenin ortaya çıkmasıyla ikisinin araları açılır. Araları bozukken, Kötü adında üçüncü bir hazine avcısı ortaya çıkmış olur. Artık her şey değişmeye başlar..

The Matrix

The Matrix Filminin Konusu Nedir?

Matrix IMDb Puanı: 8.7

Bir yaşanmış gerçek bulunmaktadır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik vardır. Biri rüya, bir diğeri ise Matrix! Neo,son derece tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğine emindir. Bir akşam Neo, onu başka bir dünyaya götürebilecek güzel yabancı Trinity ile tanışarak ona inanır. Bu kızın götüreceği dünyada, Neo Morpheus’u bulup Matrix hakkında bir şeyler öğrenir. Neo, Tam olarak kavrayamadığı şeylerin yaşamını kontrol ettiğini bilmektedir.. Eminiz bu aksiyon dolu filmi çok seveceksiniz!

Terminator 2: Judpment Day

Terminator 2: Judpment Day Filminin Konusu Nedir?

Terminator 2 IMDb Puanı: 8.5

Terminatör 2: Mahşer Günü, 2009 yılında geçen bir filmdir. Sarah Connor’ı öldürme görevini başarısızlıkla sonuçlayan Synet robotları, T-1000 adında yeni bir robot üretimi yaparlar. Bu yeni “Terminatör” geçmişe dönerek insan direnişinin gelecekteki lideri olacak Sarah’ın oğlu John Connar’ı öldürmeye çalışır. Fakat bir diğer robot T-800 de John’u korumaya programlanarak geçmişe gönderilmiş durumdadır. İnsanlığın kaderini belirleyen tek bir soru bulunmaktadır: İki robottan hangisi John’u daha önce bulabilecektir?  Yönetmen koltuğunda ‘Alien’, ‘Titanic’ ve ‘Avatar’ gibi kült filmlerin usta yönetmeni James Cameron; başrollerinde ise ilk filmdeki gibi Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton bulunmaktadır.

Leon: The Professional

Leon: The Professional Filminin Konusu Nedir?

Leon IMDb Puanı: 8.5

Mathilda, New York’ta yaşayan ailesi tamamen kopuk 12 yaşında küçük bir kız çoçuğudur. Ailesini sevmeyen Mathilda için en önemli kişi küçük kardeşi olmaktadır. Babası uyuşturucu işlerine girince mafya, ailenin tüm bireylerini öldürtür. O sırada alışverişte olan Mathilda ise hayatta kalır ve Leon’un kaldığı daireye saklanarak bekler. Leon ise çok soğukkanlı bir katil durumundadır. Ancak Mathilda’ya karşı içten bir sevgi beslemeye başlar ve ona kol kanat gererek yardımcı olup bakar. Aslında babalık, arkadaşlık gibi kavramlar ona çok uzak kavramlardır. Bu filmi izlerken bazı sahnelerde duygulanmaya hazır olun.

Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark Filminin Konusu Nedir?

Raiders of the Lost Ark IMDb Puanı: 8.4

Kutsal Hazine Avcıları’nda Amerikan Hükümeti Ark of the Conenant’ı bulabilmesi  için Arkeolog Dr. IndianaJones’u seçer. Ark’ta ünlü 10 Emir’in bulunduğuna ve kutsal güçler olduğuna inanılır. Üstelik Hitler’in ajanları da Ark’ın peşine düşmüşlerdir. Bu aksiyon dolu filmi izlerken zaman nasıl geçiyor anlamayacaksınız!

Alien

Alien Filminin Konusu Nedir?

Alien IMDb Puanı: 8.4

Yaratık, bilmedikleri bir gezegene iniş yapmak zorunda kalan mürettebatın yaşam mücadelesini anlatmaktadır. Tarihin en ünlü uzay gemisi Nostromo görevini bitirmiş bir şekilde Dünya’ya geri dönerken başka bir gezegenden bir yardım çağrısı almaktadır. Çağrıyı karşılıksız bırakmayan gemi mürettebatı bu bilinmeyen gezegene inişi gerçekleştirir. Bu çağrının bir uyarı sinyali olduğunu geç fark etmiş olan ekip bilinmeyen bir yaşam formuyla karşılaştıklarında olağandışı bir tecrübeye, ürkütücü bir maceraya atılmış olurlar. Ridley Scott 1979 yılında Yaratık serisinin bu ilk filmini yarattığında sinema tarihini bambaşka bir deneyimle tanıştırmıştır.

Avengers: Infinity War

Avenpers: Infinity War Filminin Konusu Nedir?

Avengers IMDb Puanı: 8.4

Avengers: Sonsuzluk Savaşı, dünyanın gördüğü en büyük tehdite karşı güçlerini birleştirmek zorunda olan kahramanların verdikleri mücadeleyi konu edinmektedir. Kaptan Amerika ve Iron Man’in arasında yaşanan olayların sonrasında bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara dağılırlar.

Scarface

Scarface Filminin Konusu Nedir?

Scarface IMDb Puanı: 8.3

1980’li yılların atmosferini başarılı bir şekilde yansıtmış olan bu film, Tony Montana isimli genç bir Kübalının Miami’de gangster kültürü içerisindeki hayatını ele almaktadır ve Montana’nın suç ile bezenmiş hayat içerisinde yükselişiyle beraber istek ve arzularını konu edinmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.