En İyi 5 Marvel Filmi: İzlemeye Doyamayacaksınız

Son güncelleme:

Küçükten büyüğe hepimiz onların hayranıyız!

Fantastik çizgi romanlardan çıkarak bizi heyecanlandıran ve tekrar kahramanlara inanmamızı sağlayan Marvel, dünden bugüne birçok film çekti! Hepsinde de kalbimize taht kurmayı başardı. Ama birkaç film var ki yeri hep ayrı kaldı.

İşte o hep yeri ayrı kalacak en iyi 5 marvel filmi:

1- Iron Man (2008) – IMDB: 7.9

Eksantrik milyarder Tony Stark, Afganistan’da bir mağarada esir alındıktan sonra mühendis zekasını kullanarak onu ve dünyayı esir alan insanlara karşı savaşmak için eşi benzeri görülmemiş bir zırh yaratır. Robert Downey Jr.’ı perdeye tekrardan getiren ve Marvel Sinematik Evreni’ni (MCU) başlatan film olarak da bilinir

2-The Incredible Hulk (2008) – IMDB: 6.8

Amerikan hükümetinden kaçmakta olan bilim adamı Bruce Banner, öfkelendiğinde dönüştüğü yeşil yaratığı bastırmak için bir tedavi arıyordur. Edward Norton’ın Bruce Banner ve Hulk’ı oynadığı ilk ve tek film olarak da bilinmektedir.

3- Iron Man 2 (2010) – IMDB: 7.0

Bütün dünyaya kimliğini Iron Man olarak açıkladıktan sonra Tony Stark, kötüleşen sağlığına bir çözüm bulmaya çalışıyordur. Aynı zamanda babasının geçmişiyle bağlantısı olan intikam arayışındaki Ivan Vanko’yu da yenmek zorundadır.

4-Thor (2011) – IMDB: 7.0

Yıldırım Tanrısı Thor, Dünya’da insanlarla birlikte yaşaması için Asgard’dan atılır. İnsani duyguları yaşadıktan sonra insanların ve Dünya’nın en önemli koruyucularından biri olacaktır. Marvel’ın dünya dışı evrenlere açıldığı ilk filmdir.

5- Captain America: The First Avenger (2011) – IMDB: 6.9

Steve Rogers, cılız ve zayıf olduğu için askere alınmaz ancak cesaretinden dolayı “Süper Asker serumu” programına seçilerek Captain America’ya dönüşür. İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilerle birlikte Red Skull ile savaşırken sevdiği ve değer verdiği şeylerden de kayıplar verecektir. Chris Evans’ı Captain America olarak izlediğimiz ilk filmdir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.