En İyi Komedi Filmleri

Son güncelleme:

Dram,keder,bittiyse biraz gülmemiz gerekli ve gülmek için size bahaneler sunan çok iyi filmler var en çok filmleri sizler için derledim biraz gülümsemek iyi gelir.

1. Kahvaltı Kulübü (The Breakfast Club

En iyi komedi filmleri listemizde onuncu sırada olan bu film, 1985 yapımı bir gençlik klasiği sayılabilir. En iyi yabancı komedi filmleri arasında mutlaka yer almalı diye düşündük.Standart bir Amerikan Lisesi’ne giden ve birbirlerinden çok farklı olan beş öğrenci, aldıkları ceza yüzünden, cumartesi gününü okulun sevilmeyen bir öğretmeni ile beraber okulda geçirir. Eski ve güzel  bir film bakalım neler olacak.

Türü: Komedi
Yönetmeni: John Hughes
IMDB puanı: 7,9

2. Aşıklar Şehri (La La Land)

Son zamanların en iyi yabancı komedi filmleri arasında olan bu yapım, çıktığı sene komedi filmi ve romantizm severlerin yüzünü güldürdü. En iyi komedi filmleri listelerinde de yerini aldı.

Sevilen komedi filmi, yolları kesişen iki insanın hikayesini anlatıyor. Geleceklerine şekil vermek isteyen, birbirinden tutkulu Sebastian ve Mia’nın yolları, Los Angeles’ın sıkışık trafiğinde kesişiyor.Tutkulu bir komedi sizi bekliyor.

Türü: Komedi, Dram, Müzik
Yönetmeni: Damien Chazelle
IMDB puanı: 8,0

3. Büyük Lebowski (The Big Lebowski)

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Coen Kardeşlerin yaptığı bu komedi filmi, zamanında gişede büyük bir başarıya erişemedi ve en güzel komedi filmleri arasına giremedi. Ancak zamanla eleştirmenlerden olumlu geri dönüşler alıp kült filmler arasına girdi. Bu absürt komedi filmi, günümüzde hala defalarca izlenen en iyi yabancı komedi filmleri arasında yerini aldı.Keyifli seyirler.

Türü: Komedi, Aşk
Yönetmeni: Jean-Pierre Jeunet
IMDB puanı: 8,3

4 Ahmak (Three Idiots)

2009Hindistan yapımı olan bu film, izleyiciler tarafından en iyi komedi filmleri arasında oldukça yüksek bir puana sahip. Bu nedenle komedi film önerileri listemizde adını geçirmememiz hata olurdu. Aamir Khan sevenler buraya galiba en iyi filmlerinden biri bayılıyorum tekrar tekrar izlenecek yapımlar arasında konusunu bırakın hemen izleyin.

Türü: Komedi, Dram
Yönetmeni: Rajkumar Hirani
IMDB puanı: 8,4

5Hababam Sınıfı

1975 yapımı ve yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı efsane Türk komedi filmi Hababam Sınıfı, en güzel komedi filmleri arasında. Türk yapımı bu film, başarısından dolayı, tüm ülkedeki en güzel komedi filmleri listesi sıralamalarında hep üst sıralarda gösterilmekte.Gözlerimiz dolu dolu en iyi komedi flimi üstüne izlenecek başka film yok. İyi Seyirler.

Türü: Komedi, Dram
Yönetmeni: Ertem Eğilmez
IMDB puanı: 9,4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.