En İyi Korku Filmleri

Korkmaya hazır mıyız o zaman bu serileri izleyip uykusuz kalabilirsiniz ımdb ve benden tam not almış 5 korku filmi

Sapık

Eski korku filmleri serisine başlayanlar için ilk sırada geliyor konusu ;Marion Crane (Janet Leigh), Arizona’da bir emlak ofisinde çalışmaktadır. Sevgilisi Sam (John Gavin) ile evlenmek istemektedir ancak çiftin çok az parası vardır. Bir cuma günü, patronu Marion’a bankaya para yatırması için 40 bin dolar verir. Marion, bu parayla Sam’le hayal ettikleri hayatı kurabileceklerine karar verir ve parayı çalarak Sam’le buluşmaya gider. Yolda Bates Motel’de konaklamak zorunda kalır. Sürükleyici bir film için mutlaka izlemeniz gereken bir film.

Orijinal İsmi: Psycho

Vizyon Tarihi: 16 Haziran 1960-ABD

Süre: 109 dk

Tür:Gerilim,  Korku

Yönetmen: Alfred Hitchcock

Senarist: Joseph Stefano

IMDB: 8,2

Korku Seansı 2 Film 

Galiba seri olarak çekilen filmler arasında galiba bize neleri ve korkunun zirvesini sunuyor.gerim gerim gerildiğimiz bir seri gerçekten korkuyu iliklerine kadar hissetmek isteyenler için. mükemmel bir seri serinin en iyi filmi. Filmin konusu hakkıanda kısaca şöyle özetleye biliriz Paranormal olayları incelemeye devam eden Lorraine (Vera Farmiga) ve Ed (Patrick Wilson) çifti, bu sefer Londra’nın kuzeyindeki Enfield bölgesine araştırmaya gidiyor. Eşinden boşanmış Peggy Hodgson (Frances O’Connor) yaşları 7 ile 13 arasında değişen 4 çocuğuyla birlikte büyük bir eve taşınır. Bir süre sonra çocuklar geceleri hareket eden eşyalardan şikayet etmeye başlarlar. Anne önce durumu ciddiye almasa da çocuklarından özellikle Janet’a (Madison Wolfe) musallat olan gözle görünmez güçler, görmezden gelinemeyecek ölçüde hayatlarına kabus gibi çökecektir.1977’de İngiltere’de yaşanan bir olaydan esinlenerek çekilen film sizi bekliyor.

Orijinal İsmi: The Conjuring 2

Vizyon Tarihi: 10 Haziran 2016-ABD

Süre: 133dk

Tür: Gerilim , Korku

Senarist: Chad Hayes , Carey W. Hayes , James Wan , David Leslie Johnson

Yönetmen: James Wan

IMDB:8,4

Diğerleri

Galiba yeniler eskiler karışık bir liste 2000 lerin başından güzel bir seri bu sefer Diğerleri mutlaka izlenecekler listesinde ön sıralara aday bir eser peki bu filim konusu hakkında kısaca sizi bilgilendireyim;İkinci dünya savaşı sonrası New Jersey… kocasını savaşta kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, üç kişi uğrar: ihtiyar bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız. Evi çekip çevirecek yardımcılar aramakta olan grace, bu kişilere iş verir; onları çocuklarının sağlık durumu konusunda uyarır. O zaman izleyip devamını tamamlayın 🙂

Orijinal İsmi: The Others

Vizyon Tarihi: 28 Aralık 2001 — ABD ,  İspanya ,  Fransa ,  İtalya

Süre: 104dk

Tür: Dram , Gerilim , Gizem , Korku

Yönetmen: Alejandro Amenábar

Senarist: Alejandro Amenábar

IMDB: 8,3

Cinnet 

Evet izleyenler için vazgeçilmez kokrku ile baskıyı hissettikleri gerçekten baş yapıt korku serisine bu filim olmazsa gerçekten olmazdı film gerçekten konusu ve etkisi ile döneminde ve şuan bile hala çok başarılı. Jack Torrance, Colorado dağlarındaki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmayı kabul eder.Otel kışın kapalı olduğundan Jack ve ailesi uzun bir süre boyunca mekanda yanlız kalacaklardır.Medyum yetenekleri olan Torrance’ların küçük oğlu Danny (Danny Lloyd), otelde bazı kötü ruhların olduğunu hissetmeye başlar.Jack, yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady Philip Stone’nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice değişmeye başlar.Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görmektedir.  İyi seyirler.

Orijinal İsmi: The Shining

Vizyon Tarihi: 23 Mayıs 1980-İngiltere

Süre: 142dk

Tür: Gizem , Korku

Yönetmen: Stanley Kubrick

Senarist: Stanley Kubrick

IMDN:8,00

Testere

Oyun başlasın maske ile korkular salan bir film serilerine seriler katan hatta en seri flim desek yeri gerçekten her serisi ile kendine bağlayan bir flim o zaman seri başlangıcını biz paylaşalım siz devam edin konusunu bilmeyenler için özet olarak anlatıyorum ;Whannell ve Elwes, birbirini tanımayan iki adamdır. Bir gün kendilerini pis bir banyonun duvarına zincirlenmiş olarak bulurlar. İkisi de bu berbat yere nasıl geldiklerini ve kendilerini nasıl bir bela beklediğini bilmemektedir.
Ancak yerde yatan ve kafasının bir kısmı kopmuş adam, onlara niçin burada oldukları hakkında bir ipucu olabilir. Sonunda manyak bir adamın son kurbanları olduklarını anlayacaklardır. Ve seri başlasın o zman

Orijinal İsmi: Saw

Vizyon Tarihi: 29 Ekim 2004- ABD

Süre: 103dk

Tür: Gerilim , Korku , Suç

Senarist: Leigh Whannell , James Wan

Yönetmen: James Wan

IMDB:8,3

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.