Savaş filmi severler için bugün özel bir seri var burada. Size o dönem koşularını yaşatacak duygularınızı zirvede yaşatacak önerilerle geldim gerçekten. Ağlayabilir, sinirlenebilir veya mutlu olabilirsiniz hazırlıklı olun duygu değişiklikleri için. Arşivden çıkmaya hazır  gelmiş geçmiş

En İyi Savaş Filmleri;

300 Spartalı

Evet 300 tane askerin hikayesini ülkeyi kurtarmak için verdikleri mücadeleyi anlatmakta Yunanistan sınırında Persler ile yaşanan savaşı etkili bir dille anlatıyor izlenmesi gereken savaş filmleri arasında yerini almalı.

IMDb: 8.1

DAĞ

Türk sinemasına Alper Çağlar’ın büyük ses getiren Türk Savaş filmi… Baş rolünde Cağlar Ertuğrul ve Ezel dizisinden Ramiz Dayı rolüyle tanıdığımız Ufuk Bayraktar yer alıyor.İki askerin arasındaki sorunlar ve terör bölgesinde yaşanan sorunları ele alan film ikincisinde aynı şekilde en çok izlenen yapımlar arasında yerini aldı.

IMDb: 8.3

Piyanist (2002) 

İkinci dünya savaşını anlatan en iyi savaş filmlerinden olan ve birçok dalda ödül alan Piyanist filmi, savaş filmleri arasında ilk sıra galiba duygu dolu ve farklı bir şekilde işlediği konu dönem sorunları gerçekten bize yaşatan film herkesin arşivinden çıkartıp çıkartıp izleyeceği bir yapım olarak yerini alıyor.. Oscar ödüllü filmler arasında yerini alıyor.

IMDb: 8.5

AYLA

En iyi savaş filmlerini bahsederken benim için bir baş yapıt olan bu filmi en gözdeler kategorisine yerleştirin lütfen.. Gerçek bir hayat hikâyesini konu alan ve Kore savaşındaki Türk askeri ile savaş sırasında cephede bulunan kız çocuğunun hikayesini anlatan “Ayla” filminde, Kore Savaşı’na asker olarak gönderilen Süleyman (İsmail Hacıoğlu) ve savaş sırasında öksüz kalan Koreli kızı anlatmaktadır. Göz yaşlarımı asla tutamadığım film sizi de ağlatacak bir yapım. Oscar’a aday olarak da gösterilmiştir.

IMDb: 8.7

Schindler’in Listesi (1993) 

Ödüllü savaş filmi önerileri arasında zirveyi taşıyan film. Nazi dönemini anlatan film işçilerini kurtarmaya çalışan bir patronun hikayesini anlatmaktadır. Spilger yönetimindeki film 7 Oscar Ödülü almış kült tarih filmleri arasında yer alır.

IMDB:8,9

Savaş film severler için 5 öneri gerçekten arşivinize ekleyip ara ara izleyeceğiz filmler insanı dönemden döneme sürüklemek gibi özellikleri bulunmakta o anı en iyi yaşatan filmler. İyi seyirler

38860cookie-checkEn İyi Savaş Filmi Önerileri