En İyiler Yarıştı! Exxen Survivor Cup Bütün Heyecanıyla Yayınlandı!

Son güncelleme:

Exxen platformunun yayına başlamasıyla beraber birçok program ve dizi de yayın hayatına başlamış oldu. Bunlardan birisi ise Survivor Cup.

Survivor Cup 2021

Survivor, hepimizin bildiği gibi senelerdir çok sevilen ve seyirciyi ekrana kilitleyen ve uzun zamandır da yayın hayatına TV8’ de devam ederek TV8’ in en çok sevilen ve izlenen programlarından birisi. Survivor 2021 başlamadan da Acun Ilıcalı bütün Survivor severlere bir sürpriz yaptı ve Survivor Cup programının haberini verdi.

Survivor Cup 2021

Exxen’ de yayın hayatına başlayan Survivor Cup’ta 6 erkek ve 6 kadın yarışmacı yer alıyor. Fakat bu kişilerin özelliği geçtiğimiz yıllarda Survivor’ da çok sevilen, takdir edilen ve üstün performans istatstiklerine sahip olan yarışmacılar olması.

Survivor Cup’un bir diğer özelliği ise Survivor gibi uzun sürmeyecek olması. 12 yarışmacıdan oluşan yarışmada erkeklerin bir şampiyonu ve kadınların da bir başka şampiyonu var. 7 bölümden oluşan yarışmanın çekimleri sadece on iki gün sürdü.

Yarışmanın formatı şu şekilde:

Yarışmacılar kadın ve erkek olarak ayrılıp kadın kadına ve erkek erkeğe eşleşiyorlar. Daha sonra oynadığı her turu kazanan her yarışmacıya 1 puan veriliyor. 3 puan alan yarışmacı yarı finali garantilerken en fazla puanı olan yarışmacılar bir üst tura, yani yarı finale çıkıyorlar.  Eğer yarışmacıların puanları aynı olursa averaj farkına bakılıyor. Sonrasında yarışmacılar bu turda da eşleşiyor ve erkeklerden iki, kadınlardan iki olacak şekilde final turu oynanıyor. Bu turu kazanan ise kupanın sahibi oluyor.

Survivor Cup 2021’de Kimler Yarıştı?

Survivor Cup 2021 yarışmacıları, hepimizin tanıyıp sevdiği isimler.

Seda Ocak

Seda Ocak, 17 Ağustos 1985 doğumlu, yarışmaya ilk defa 2019 yılında katılmış kadın yarışmacı. Seda aslında insanların dikkatini ilk geçen senenin çok bilinen ve başarılı yarışmacısı Sema Aydemir’in tek yumurta ikizi olduğu için çekmişti. Daha sonra da performansıyla insanları hayal kırıklığına uğratmadı.

Seda, evli ve iki çocuk annesi olmasının yanında spor hayatına 10 yaşında başlamış bir atlet. Branşı, 100 metre engelli koşu. Fakat 2003 yılında evlenince sporu bırakmış. Şu anda ise spor danışmanı olarak hayatına devam ediyor.

Seda Ocak, 2019 yılında Survivor’ da rakiplerine gerek atışta gerek parkurda fazlasıyla fark atmış ve hırsını göstermiş, kıyasıya mücadele eden bir yarışmacıydı. Aynı zamanda adada bir problem yaşamaması ve diğer yarışmacılarla iyi geçinmesi de insanların sempatisini toplamıştı.

Seda Ocak

Nagihan Karadere

Nagihan Karadere, 1 Ocak 1984’ te dünyaya gelmiş kadın atlettir. Yarışmaya ilk defa 2016 yılında katılmış olup, aynı zamanda 2018 yılının All Star’ında da bulunmuştur. Nagihan, katıldığı ilk sene çeyrek finalde elenerek beşinci olmuştur. All Star’da da çok başarılı bir performans göstererek ikincilik unvanına erişmiştir.  Aynı zamanda 2012 Londra Olimpiyatları’nda A barajını geçerek olimpiyatlarda yarışmaya hak kazanmıştır.

Nagihan Karadere

Sahra Işık

Sahra Işık, 1991 yılında doğdu. Kendisi voleybolcu olarak bilinse de Fenerbahçe’deki kariyerinin dışında modellik kariyeri de bulunuyor. Sahra, Best Of Model 2013’te 3. olmuş. Kendisi Survivor’a ilk defa 2014 yılında katılmış. Bunun yanı sıra 2018 yılının All Star kadrosunda da yarıştı.

Birsen Bekgöz

Birsen Bekgöz, 1980 yılında Berlin’ de doğmuş. Kendisi atlet, Enka kulübünde yer almış. Aynı zamanda milli ve tam üç tane Türkiye rekoru var. Kariyeri boyunca defalarca birincilik duygusuna ulaşmış. 200 metrede 2004, 2005, 400 metre engellide 2004, 2006,2010 ve 2013 yıllarında birinciliğe ulaşmış. Birsen Bekgöz, kendini bize ilk defa Survivor 2018’ de Gönüllüler Takımı’nda tanıtmış.

Birsen Bekgöz

Sema Aydemir

Sema Aydemir, 17 Ağustos 1985 yılında doğmuş olup bir diğer yarışmacı olan Sema Ocak’ın tek yumurta ikizidir.  Kendisi birçok başarıya ulaşmış bir atlettir.

Kendisi, 400 metre engelli branşlarıyla tanınır. Aynı zamanda 2012 Londra Olimpiyatları’nda 4×400  metre Milli takımda da yer alarak başarısını kanıtlamıştır.

Survivor’da kendisini ilk defa 2017 yılında göstermiştir ve birçok kişinin favorisi olmuştur. Fakat maalesef kupayı görememiştir. Yine 2018 Survivor All Star kadrosunda 2017 yılında gösterdiği performans sebebiyle yarışmaya hak kazanmıştır ve yine birçok insanın favorisi olmuş ve yüksek performanslar göstermiştir.

Sema Aydemir

Elif Yıldırım Gören

Elif Yıldırım Gören, 14 Şubat 1990 yılında dünyaya gelmiştir. 400 metre engelli yarışında uzmanlaşmış olarak bilinen ENKA Spor Kulübü üyesi sporcudur. Kendisi 2012 Yaz Olimpiyatları’nda 4×400 metre bayrak yarışı etkinliğine katılan en genç milli atletizm takımı üyesidir.

Elif Yıldırım Gören, Survivor 2020 yılında sona kalan kadın yarışmacı olmuştur.  Parkurlardaki başarısı ve adada insanlarla iyi anlaşması izleyicilere sempati kazandırmasına sebep olmuştur.

Elif Yıldırım

Berkan Karabulut

Berkan Karabulut 23 Eylül 1994 tarihinde dünyaya geldi. Çok küçük yaştan beri sporla ilgilenen Karabulut, 7 yaşında futbol oynamaya başladı. Yaşı ilerledikçe basketbola merakının daha fazla olduğunu fark eden Berkan Karabulut, İstanbul’un en iyi takımlarında A seviyesinde profesyonel olarak oynadı. Birçok takım ve okul değiştirdiğini dillendiren Berkan Karabulut’un en büyük özelliği uyumluluğu ve “enerji bombası” olması. Kendisi Survivor 2020’ ye katıldı ve herkesin aklında pozitifliği ve yaydığı enerjiyle kaldı. Rakiplerinden daha sonra yedek olarak yarışmaya giren Berkan Karabulut, parkurlardaki başarısıyla istatistiklerde hemen birinci sıraya geçmeyi başarmıştı. Ne yazık ki rakiplerinden daha az SMS alarak elenen Berkan, Survivor 2020 4.sü olmuştu. Kendisi aynı zamanda tescillenmiş bir güzel olan Lale Onuk ile beraber. İstanbul’da yarışmaya katılmadan önce bir tanıdığı ile açtığı spor salonunu işletiyor ve spor danışmanlığı yapıyor.

Berkan Karabulut

Yusuf Karakaya

Yusuf Karakaya, 2 Ekim 1994 tarihinde dünyaya geldi.  Kendisi kick-boksla tanışmasının bir arkadaşı sayesinde olduğunu söylüyor. Antrenörünün kendisine çok büyük destek olduğunu söyleyen Karakaya, salonlarda yatıp kalktığını anlatıyor. 18  yaşını geçtikten sonra bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşündüğü için Tayland’a gitmiş. Tayland’ın en büyün dövüş kulübünü kendisine sponsor etmeyi başarmış. Bir buçuk yıl kadar Tayland’da kaldıktan sonra maç için Türkiye’ye gelmiş fakat bir talihsizlik sonucu burnu kırılmış.

Antrenmanlara devam eden Yusuf Karakaya, 2019 Survivor birincisi.

Yusuf Karakaya

Çağan Atakan Arslan

Çağan Atakan Arslan, 27 Ağustos 1989 yılında dünyaya geldi. Atakan, 17 yaşında dövüş sporlarıyla ilgilenmeye başlamış ve birçok başarıya ulaşmıştır. Muay thai ve kick boks dallarında milli takımlarda ülkesini çok güzel temsil etmiş ve gururlandırmıştır. Aynı zamanda dünya şampiyonluğu da bulunuyor. Kendisi ilk defa Survivor’a 2016 yılında katılmış olup şampiyon olmuştur. 2019 yılında da All Star kadrosunda yer almıştır.

Çağan Atakan Arslan ile ilgili daha detaylı bilgi için “Sağlıklı Bir Hayat Kim İstemez Ki? Avatar Atakanla Bu Hayata Bir Adım Atın!” içerğimize göz atabilirsiniz.

Çağan Atakan Arslan

Sercan Yıldırım

Sercan Yıldırım, 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Kendisi başarılı bir futbol oyuncusu olup, Bursaspor, Galatasaray gibi takımlarda yer almıştır. Survivor 2020’de yer almış olan Sercan Yıldırım yarışmanın sonuna doğru parkurlarda ve atışlarda olan başarısıyla adından çok söz ettirmiştir. Aynı zamanda programda başka bir yarışmacıya olan hisleri sebebiyle de fazlasıyla konuşulmuştur.

Sercan Yıldırım

Anıl Berk Baki

Anıl Berk Baki, 1991 yılında doğmuştur.Kendisi milli bir yelkencidir. Yaşamını, Crossfit antrenörü olarak sürdürmektedir. Bunun dışında Amerikan futbolu, voleybol ve atletizm sporlarıyla da ilgilenmiştir. Kendisi ilk defa Survivor’a 2018 yılında Gönüllüler kadrosuyla katılmıştır. Birçok tartışmanın odağında olsa da efendiliğinden taviz vermemesi ve şampiyonluk koltuğuna odaklanmasıyla bilindi. Kendisi yarı finale kadar mücadelesine devam etti fakat kupayı elde edemedi.

Anıl Berk Baki

Hakan Hatipoğlu

Survivor denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Hakan Hatipoğlu, 1979 yılında dünyaya geldi. Kendisi milli sporcu, yarışmacı ve oyuncu. Aynı zamanda Survivor Panorama’nın da sunucularından birisi.

Hakan Hatioğlu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.