En Tehlikeli Hacker Grupları

Son güncelleme:

Hacker grupları, bilgisayarlarda güvenlik açığı arayarak ağları ele geçirmeye çalışan kişi ya da gruplardır. Ele geçirdikleri bilgisayar ya da yazılım ile istedikleri şekilde yönlendirme yapabilen hackerlar kimilerinin korkulu rüyası olmuşlardır. Bu kapsamda nam yapmış hacker gruplarını aşağıda görebilirsiniz.

Ayyıldız Tim

Yeni Zelanda’da 2002 yılında kurulmuş olan grup, Amerika Savunma Bakanlığı’nın internet sitesini hackleyerek adını duyurmuştur. Grubun saldırıları sadece Amerika ile de sınırlı kalmamıştır. Grup Çin ve İsrail devletlerine de saldırı düzenlemiştir.

Legion of Doom

1980 yılında kurulmuş olan grup, 2000’li yılların başında faaliyetlerini sonlandırma kararı almıştır. Grup üyelerinin kimilerinin ismi açıklanmış olmasına rağmen bazı üyeler halen tespit edilememiştir. Daha çok telefon hacklemeleri ile tanınan grup Amerika’ya saldırmış ve korku dolu anlar yaşatmıştır.

Anonymous

2008 yılına kadar varlığını sürdüren hacker grubu gelmiş geçmiş en büyük gruplar arasında yer alır. Para çalmak ya da hırsızlık yapmak gibi faaliyetlerden uzak duran grup, çocuk tecavüzlerini ya da çocuk istismarını önlemek amacıyla faaliyetlerini sürdürmüştür.

Lizard Squad

Siyah şapkalılar lakabı ile nam salmış hacker grubu, Kuzey Kore’ye yaptığı saldırı ile dünya gündeminde yer işgal etmiştir. Grubun sayısının 7 olduğu düşünülüyor.

Masters of Deception

1980’li yıllarda kurulmuş olan hacker grubu, dünyanın en eski hacker grupları arasındadır. FBI’ın yanı sıra birçok gizli servisin kayıtlarına da ulaşan grup söz sahibi olduğu dönemde adından çok söz ettirmiştir. Grubun 5 üyesi tespit edilmiş ve hapis cezası almışlardır.

Redhack

1997 yılında kurulmuş olan hacker grubu sosyalist ve Marksist bir ideolojiyi benimsemiştir. Grup, 2012 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün resmi internet sitesine de saldırıda bulunmuştur.12 kişilik gruptan oluşan ekip, hak yersen hack yersin gibi orijinal bir sloganla adından söz ettirmiştir. Öğrencilere süt dağıtılması sonucu birçok öğrencinin zehirlenmesine sebep oldukları gerekçesi ile sorumlu süt firmalarının resmi internet hesaplarını hackleyen grup, her eylemlerinden sonra sosyal mesaj vermeyi de ihmal etmemişlerdir. Bu anlamda özellikle sosyal medya kullanıcıları tarafından desteklenen grup hâlihazırda bu tür eylemlerini sonlandırmıştır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.