Enes Batur’un Kazandığı Para Dudak Uçuklatır!

Herkesin ortak olarak merak ettiği konulardan birindeyiz bugün. YouTube fenomenleri ne kadar kazanıyor? YouTube işinde iyi para var mı? Gelelim bu sorunun cevabına. Özellikle Danla Bilic, Enes Batur, Orkun Işıtmak gibi milyonlarca takipçili fenomenlerin kazandığı bu paralar sizleri bu sektöre girmeye teşvik edebilir.

5 yıldır YouTube’da içerik üreten Enes Batur şu an 13.9 milyon takipçiye sahip

5 senedir YouTube’da olan ve içerik üreten Enes Batur ilk başladığında her güne bir video atarak YouTube’da güzel bir kitleye sahip olmuştu. Daha sonrasında Enes Batur, “Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?” ve “Enes Batur: Gerçek Kahraman” adlarında kendi hayatını konu alan iki farklı film de vizyona çıkarttı. Şu an 13.9 milyon takipçiye sahip olan Enes Batur’un aylık kazancının ise ortalama 1,1 milyon dolar olduğu iddia ediliyor. Enes Batur’un ne kadar kazandığını öğrenmek için küçük bir araştırma yaptık. Daha doğrusu https://www.accrediteddebtrelief.com sitesinin SocialBlade, Vidooly, BannerTag ve Noxinfluencer gibi kaynaklardan sağladığı verilere ulaştık. Bunun dışındaki reklam ve sponsorları işin içine katmıyoruz tabii ki. Bir de filmlerden kazançları var. İlk sinema filmi ‘Hayal mi Gerçek mi” ile 1 milyon 480 bin 047 seyirciye ulaşan ve 17.4 milyon TL hasılat yaptırdığı ortaya çıktı.

Nişantaşı’nda alışveriş yaptıktan sonra bindiği 1 milyon 350 bin liralık BMW model arabası çok konuşulmuştu. 

Nişantaşı’nda alışveriş yaptıktan sonra bindiği 1 milyon 350 bin liralık BMW model arabası

Enes Batur Kimdir?

Enes Batur 9 Nisan 1998 doğumlu ve Antalya’da yaşıyor. Herkes onu Enes Batur olarak bilse de asıl adı Enes Batur Sungurtekin. Babası polis, annesi ise hemşiredir. Kendisi bilgisayar mühendisliği bölümünde okumaktadır. Enes Batur, Youtube dünyasına adımı ilk olarak bilgisayar ve oyun konsolları incelemesiyle atmıştır. Türk YouTuber, oyuncu ve şarkıcıdır. Şubat 2021 itibarıyla Türkiye’nin en çok aboneye sahip bireysel YouTube kanalının sahibidir. Eğlence, Video günlüğü ve meydan okuma türü videolar çekmektedir.

Her yıl düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri 2017 yılında ilk defa En İyi YouTuber/Instagrammer kategorisi altında bir ödül verdi ve ödülün sahibi Enes Batur oldu. Ancak daha sonra Batur’un kanalında ‘çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüler’ bulunduğu gerekçesiyle ödülü geri alındı. Ancak, Altın Kelebek ödül tartışmalarının hemen ardından 2018’de Altın Palmiye Ödülleri’nde Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü’nü kazandı.

Enes Baturun Aldığı Ödüller:

2018 – Altın Palmiye Ödülü – “Yılın Sosyal Medya Fenomeni”
2017 – Altın Kelebek Ödülü – “En İyi YouTuber /Instagrammer” (Geri Alındı)

Enes Batur Filmeri:

2019 – Enes Batur Gerçek Kahraman
2018 – Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?

Enes Batur, Youtube dünyasına adımı ilk olarak bilgisayar ve oyun konsolları incelemesiyle atmıştır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.