Enfes Doğasıyla Lymra Antik Kent

Lymra Antik Kenti tarihi oldukça eskilere dayanıyor. M.Ö. V. yüzyılda kurulan bu kentte Likyalı Perikles, Likya Birliğini Perslere karşı korumak için Lymra’yı başkent yapmış. Limyra Kenti, Bizans döneminde piskoposluk merkezi olarak önem kazanıyor.

Lymra Antik Kenti tarihi nedir?

Yolun alt kısmına baktığınızda büyük sütun başları göreceksiniz. Bu bölümde İmparator Augustus’un manevi oğlu olan Gaius Caesar’ın İ.S. IV yılında yaptığı anıt mezarları görülür.

Lymra antik Kent nasıl bir yer?

Sütunlu caddelerin ortasından geçen tertemiz suya sahip dere vardır. Bu dere kente karakter kazandırır ve kentin ferah, enfes bir görselliğe sahip olmasında etkendir.

Lymra Antik Kent Nerededir?

Lymra Antik Kent nerededir?

Lymra Antik Kent nerede? Lymra Antik Kent Antalya’nın ilçesi olan Finike ilçesinin yakınlarında bulunuyor. Bazı kaynaklarda Turunçova adıyla da anılır. Finike’nin yaklaşık 9 km kuzey doğusunda yer alan Lymra Antik Kent yol üzerindedir. Eğer bu yol üzerinden geçecekseniz ya da yakınlarındaysanız Lymra Antik Kenti görmeden geçmemelisiniz.

Lymra Antik Kent ulaşım

Kendinizi zamanda yolculuk yaparken bulacağınız bu antik kent, diğer antik kentlerden farklı olarak yeşillik ve tertemiz bir dereye sahip olduğu için sizlere görsel şölen sunacak.

Lymra Antik Kent’e Nasıl Gidilir?

Lymra Antik Kente nasıl gidilir?

Peki Lymra Antik Kente nasıl gidilir? Kumluca Finike Karayolu üzerinde bulunan Elmalı Karayolununa girdiğinizde 5.5 km sonra Lymra Antik Kente ulaşacaksınız. Finike-elmalı yolu istikametinde ilerlerken 4 km sonrası yuvalılar sapağını göreceksiniz. Yolun sağ bölgesinde Lymra yazılı kahverengi bir tabela bulunur. Tabeladan sonra sağa saparak 1 km daha ilerlemeniz gerekir. Sonrasında Lymra Antik Kente ulaşım sağlamış olacaksınız.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.