Enfes Kokuya Sahip, Kaliteli Filtre Kahveyi Evinizde Hazırlayın

Son güncelleme:

Evde filtre kahve yapmak makineler sayesinde artık çok kolay. Ancak yaptığınız kahveler dışarıda içtiğiniz gibi güzel olmuyorsa bir şeyleri eksik yapıyorsunuz demektir. Kahve seçimini iyi yapmak ve belirli etkenlere özen göstermek kahvenizin daha güzel olmasını sağlayacaktır.

evde filtre kahve nasıl yapılır?

Peki evde filtre kahve nasıl yapılır? Filtre kahve püf noktaları nelerdir? Filtre kahve yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler? Güzel filtre kahve yapmanın sırrı nedir? İyi kahve nasıl seçilir? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Kahve seçimi çok önemlidir

Filtre kahve püf noktaları nelerdir?

Kahve seçimini iyi yaparsanız kahveniz daha güzel bir tada sahip olacak. Bu yüzden kahve alırken dikkatli olmalısınız.

Kahve alırken dikkat edeceğiniz ilk şey taze çekilmesi olacaktır. Taze kahveye ulaşmak için günlük ya da haftalık taze çekilmiş kahve alabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise çekirdek kahve almak ve öğütücüyle evde öğütmek olacaktır. Eğer ideal kahveyi oluşturmak istiyorsanız kahveniz taneli ve peeling tozu görünümünde olmalıdır.

Kahve alırken son kullanma tarihine kesinlikle bakmalısınız. Kavrulan bir kahvenin ömrü en fazla 2 aydır. 2 aydan uzun süre kalan bir kahve sizi mutlu etmeyecektir.

Kahve seçerken bir diğer önemli nokta da damak tadına uygun kahveyi seçmektir. Kahve çekirdeklerinin çok fazla seçeneği bulunuyor. Sevdiğiniz türde kahve seçmek kahve keyfinizi daha da artıracak.

Çeşme suyu kullanmamalısınız

Filtre kahve yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Kahve yaparken nasıl olsa kaynıyor ve mikroplar yok oluyor diye düşünerek çeşme suyu kullanıyorsanız hata yapıyorsunuz. Eğer PH değeri iyi olan bir su kullanırsanız kahvenizin içimi daha yumuşak ve güzel olacaktır.

Kahve suyunu eklerken su kaynadıktan sonra üç dört dakika beklemelisiniz. Bu şekilde kahvenizin kokusu daha iyi çıkacak. Eğer kaynar suyu direk kahveye dökerseniz kahveniz yanar ve istediğiniz sonuca ulaşamazsınız.

Hassas tartı kullanmalısınız

Güzel filtre kahve sırrı nedir?

Hassas mutfak tartısı kahve ölçümü yapmak için vazgeçilmez bir üründür. Doğru ölçümü yapmak ve en iyi sonuca ulaşmak için hassas tartı size yardımcı olacak. Böylece enfes kokuya ve tada sahip olan kaliteli kahveleri evinizde yapabilirsiniz.

Filtre kağıdını doğru kullanmalısınız

İyi kahve nasıl seçilir?

Filtre kağıdı ile filtre kahve demlemek istiyorsanız bu durumda filtre kahve kağıdını ıslatmanız gerekiyor. Eğer kağıdı ıslatırsanız kahve ile kağıt birbiriyle özdeşleşiyor. Sonucunda da daha güzel bir kahve oluşturmanız mümkün oluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.