Epic Games’in Bu Hafta Ücretsiz Sunduğu Oyun: Torchlight 2!

Ücretsiz Oyun; Torchlight II

Torchlight II, 20 Eylül 2012’de Microsoft Windows için piyasaya sürülen Runic Games tarafından geliştirilen, aksiyon rol oynayan bir zindan paletli video oyunudur. Torchlight’ın devamıdır ve eşler arası çok oyunculu destek ve genişletilmiş modlama yeteneklerine sahiptir.

Orijinalin tüm lezzetini ve heyecanını yakalayan Torchlight II, dünyayı genişletiyor, çevrimiçi ve LAN çok oyunculu dahil olmak üzere oyuncuların en çok istediği özellikleri sunuyor.

Epic Games’in Bu Hafta Ücretsiz Sunduğu Oyun: Torchlight 2!

*Fırsatı kaçırmak istemeyenler için hatırlatalım: 31,00 TL değerindeki bu oyun 23 Temmuz saat 18.00’a kadar ücretsiz olarak sunulacak!

Epic Games Hakkında;

Epic Games 1991 yılında Potomac Computer Systems adı altında, aynı yıl ilk projeleri olan ZZT’yi çıkararak Tim Sweeney tarafından Rockville, Maryland’da kurulmuştur.

Daha sonraları ise Epic MegaGames olarak bilinmeye başladılar.

Aralarında Epic Pinball, Brix, Jill of the Jungle, Jazz Jackrabbit ve One Must Fall: 2097’ın de bulunduğu oyunlar çıkarmışlardır. Zamanla Epic; Safari Software, XLand’s Robbo, Hearlight, Electro Man, Renaissance’s Zone 66 gibi firmaların oyunlarını yayımlayıp satmaya başlamıştır. 1997 Epic MEgaGames Safari Software’e tamamen sahip olmuş, bundan sonraki bütün oyunları Epic Classic adı altında çıkmıştır.

1998 yılında Epic MegaGames daha sonraları Unreal Serileri diye bilinecek olan serinin ilk basamağı ‘Unreal’ isminde bir 3B FPS oyunu çıkarmıştır. Bununla beraber şirket diğer oyun geliştirici şirketlere çekirdek teknolojisi ve oyun motorunu da sunuyordu.

1999 yılında şirket ismini Epic Games olarak değiştirdi ve ofislerini Cary, North Carolina’ya taşıdı. 2004 yılında Unreal Engine 2 motoruyala devasa bir içeriğe sahip olan Unreal Tournament 2004’ü çıkardı.

2006’da ilk XBOX oyunları olan, daha sonra PC versiyonu da çıkan, ‘En İyi 360 Oyunu’, ‘En İyi Konsol oyunu’, ‘En iyi Aksiyon Oyunu’, ‘En iyi 360 Multiplayer Oyunu’ gibi pek çok ödüle sahip olan Gears of War’u sürdü piyasaya. 2007’de ise tüm platformlar için uyarlamış olduğu Unreal Tournament 3’ü çıkardı. Aynı sene ismini Painkiller oyunuyla duyuran People Can Fly firmasını da bünyesine kattı.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.