Erzurum Esnafı Doğa’ya 2001 Ekmek Bıraktı!

Son güncelleme:

Son zamanlarda yaşanan doğal afetlerden sonra Erzurum esnafı harekete geçti. Ülkemizde yaşanan deprem, çığ ve uçak kazası gibi facialardan dolayı Pir Ali Baba türbesinin bulunduğu dağlık alana “Hayvanlara huzur vermeyen bir toplumun kendisi de huzur bulamaz “diyerek yabani hayvanlar için 2001 ekmek bıraktı.

Talihsiz Olaylar Def Olsun Diye..

Din adamı ve esnaf olan Muhittin Olçun yaptığı açıklamada (47), “Ülkemizin doğal afetlerden korumak için 487 yıl önce Pir Ali Baba tarafından başlatılan ‘Binbir Hatimler geleneği kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da doğaya 1001 ekmek bırakmıştık. Fakat son günlerde ülkemizde yaşanan talihsiz olayların “def” olması için bu kez doğaya yaban hayat için 2001 ekmek bıraktık ve dualar ettik” ifadelerine yer verdi.

Muhuttin Olçun yaban hayata sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek  “Doğada yiyecek bulamayan vahşi hayvanlar değil köylere şehre bile iner. Aç kurtlar köylere kadar inip köpekleri öldürüyor. Bursa’da domuzlar markete girdi. Hayvanlara huzur vermeyen bir toplumun inan ki kendisi de huzur bulamaz. Doğada yaşayan hayvanlar aslında bize birer emanettir. Bu nedenle onlara sahip çıkmamız gerek” açıklamasında bulundu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.