Escape From Tarkov Bir Süre Daha Böyle Devam Edecek..

Escape From Tarkov 2016 yılında hayatımıza girmiş gerçekçi bir savaş atmosferi sunan, MMOFPS türünde bir hayatta kalma oyunudur. Diğer FPS oyunlarının aksine, oyuna bakış açımızı değiştirecek türden bir oyun.. Birbirinden farklı silah seçeğini sunan ve diğer oyunların aksine, nereye ateş ettiğini gösteren bir nişangah, radar, sağlık barı ve mermi göstergesi olmayan, ne kadar merminizin kaldığını öğrenmek için tek yapmanız gereken sarjörü yuvasından çıkartıp kalan mermileri saymak..

Oyunun popülaritesinin artmasının ardından akıllara Battlestate Games’in temsilcilerinden birinin 2016 yılında yaptığı açıklama tekrar gündeme geldi. Yapılan açıklamada oyunun atmosferinin aşırı stresli bir ortam oluşturmasından dolayı, kadın karakterlerin bunu kaldıramayacağı ve bu yüzden oyunda herhangi bir kadın karakter kullanılmadığı söylenmişti.

Battlestate Games tekrar akıllara gelen bu sözlerden sonra yeni bir açıklamada bulundu. Daha önce yapılan açıklamanın tek bir kişi tarafından yapıldığını ve tüm ekibin fikrini yansıtmadığını söyledi. Oyuna kadın karakterlerin ekleneceğini söylese de devamında yaptığı açıklamada  savaş içerisinde ve oyunda bu karakterler oynanamayacağını belirtmesi Escape From Tarkov oyuncularını hayal kırıklığına uğrattı.

Kadın karakter olmamasının başlıca nedeni ise maliyet olarak gösterildi. Bu açıklamalar sonunda oyuncular arasında ki tartışmalar kaldığı yerden devam etti. Oyuna kadın karakter eklemenin para ve zaman kaybı olduğunu savunan kullanıcılarda yok değil.. Başarılı bir karakter tasarımcısı olan Delaney King ise yaptığı açıklamada “Asıl para tutan şeyin oyuna bir karakter eklemek ve onun anismasyonlarını yapmak değil, karakterler için tutulan seslendirme sanatçıları” olduğunu vurguladı.

Bu tartışmalar daha ne kadar sürer bilinmez ama sonunu merakla bekliyoruz..

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.