Eskişehir Aşevi Hesabı Bloke Edildi!

Dar gelirli, hiç geliri olmayan ailelere yardımcı olmak, aç insanları doyurmak adına Eskişehir’de hizmet veren aşevi, 25 yıldır faaliyetteydi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaptığı açıklamada; ”Her gün ihtiyaç sahipleri, evsizler, öksüzler gelip aşevinde steril ortamda yemek yiyorlardı, çok yaşlılar vardı; kötü evlerde kalanlar bu kişilere belediyemiz 3 öğünlük yemeği steril şekilde sefer taslarında kapılarına bırakıyordu. Çay, kahve veriliyordu; evlerine bırakılıyordu.

Ne yazık ki, Valilik Başkanlığı Komisyonu’ndan gelen yazıda, yardım toplayamazsınız dendi. Yardım değil bağış dedik. Eğer devam ederseniz banka hesaplarınıza el konacak dendi hemen ertesi gün hesaba bloke kondu.

Eğer biz böyle zamanda yardım yapamayacaksak, devlet yardımcı olmayacaksa kınamaktan başka bir şey gelmiyor insanın aklına.

Kısa sürede bu kararın düzeltilmesini temenni ediyorum” dedi.

Aşevi hesabına yatırılan bağışın iade edilmesi konusunda bir yazı gönderildiğini ve aşevlerinin banka hesaplarına para yatırılmaması, hesapların bloke olduğu hakkında duyuruda bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.