Eskişehir Tramvayda Bu Yazıyla Karşılaşılıyor

Eskişehir bu virüslü günlerde toplu taşıma araçlarına bu yazıyı astı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma ile seyahat etmek zorunda kalan vatandaşların sağlığına büyük önem veriyor. Bu kapsamda araçların tamamına el dezenfektanları yerleştirilirken, vatandaşlar sosyal mesafe konusunda da görseller ile uyarılıyor.

İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelge ile araçların kapasitesinin yarısından fazla yolcu bulundurulmayan tramvaylar ve otobüslerde vatandaşlar sosyal mesafe konusunda koltuklara asılan duyurular ile uyarılıyor. Tramvaylarda iki kişinin yan yana oturmaması için koltukların yarısına “Lütfen sağlığınız için bu koltuğa oturmayınız. Mesafenizi koruyunuz!” uyarıları asıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşların araçlara binerken ve inerken el dezenfektanlarını mutlaka kullanmaları gerektiği konusunda da uyarılar yapıldığını ifade ettiler.

Araç içlerinde, otobüslerde, tramvaylarda sesli uyarıların yanı sıra çeşitli yazılarla da uyarılar Eskişehir halkı EVDE KAL çağrılarına çoğunlukla uyuyor. Dışarda olanların ise tedbir ve önlemlerini eksik etmediği görülüyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.