Eskişehir’de Koronavirüsü Şüphesi! Koronavirüsü Türkiye’ye Geldi Mi?

Şuana kadar tam 33 ülkeden görülen ve her geçen gün ölen kişi sayısının yükseldiği yeni tip Covid-19 virüsü Türkiye’ye geldi mi?

Herkes bu sorunun cevabını merak ederken Eskişehir’de koronavirüsü şüphesi taşıdığına dair İran uyruklu bir kadının hastaneye müracaat ettiği söylenildi. İran uyruklu şahsın yüksek ateş ve halsizlik semptomları ile başvurduğu hastanede Corona virüsü taşımadığı anlaşıldı. Herkes içinden bir ‘oh’ çekti ama Van, Muğla, Nevşehir, Antalya gibi şehirlerde şüpheli vaka iddiaları hızla çoğaldı.

Peki Koronavirüsü Türkiye’ye geldi mi?

Bu haber herkesin akla illerde şüpheli olarak hastaneye başvuran kişileri hatırlattı.

İşte bazı illerdeki yaşanan koronavirüsü şüphesi:

Antalya’da koronavirüs şüphesi:

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde üst katın koronavirüsü teşhisi konulduğu nedeniyle karantinaya altına alındığı söylenmiş hatta cepten cepe mesaj yayılmıştı.

Daha sonra ise Antalya Büyükşehir Belediyesi Twitter hesabı üzerinden bu haberi yalanlamıştı.

Muğla’da koronavirüs şüphesi:

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine yüksek ateş ile gelen bir hasta yine koronavirüsü paniği yaratmıştı. Fakat yapılan açıklamada grip belirtileri taşıdığı söylenilmişti.

Nevşehir’de koronavirüs şüphesi:

Turizm açısından en önemli şehirler arasında gelen Nevşehir’de de Çinli bir turistin Nevşehir Devlet Hastanesine başvuru yapmasının ardından Sağlık İl Müdürlüğü açıklama yaparak vaka olmadığını belirtmişti.

 Van’da koronavirüs şüphesi:

Son olarak komşu ülkemiz oplan İran’a gelen koronavirüs paniği sınırda olan Van ilinde de yaşanmıştı. 5 kişinin karantina altına alındığı iddia edilen şehirde il sağlık müdürü iddianın asılsız olduğunu vurgulamıştı.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.