Etil Alkol’ün Vergisi Sıfırlandı! Ek Vergi Listesi

Zor günler yaşadığımız bu günlerde bazı düzenlemeler gerçekleştirilmeye ve bazı yükümlülükler en aza indirilip vatandaşın daha kolay şartlar sağlamak için bazı değişikliklere gidildi.Özellikle sağlık alanında ve hijyen için kullanmış olduğumuz ürünlerde Gümrük vergileri sıfırlandı böylelikle maliyet düşürülmüş fiyat değişikliği sağlanmış oldu.Hızlı bir akışa ihtiyacımız bulunmakta şuan.

Başkan Erdoğan’ın açıklaması doğrultusunda bazı ürün ve cihazlara ilişkin vergi oranlarında değişiklik yapıldı. Etil alkolün gümrük vergisi %0  oldu. Yayımlanan ithalat rejimi kararına ek karar uyarınca, dökme etil alkol ithalatı, “nihai kullanım mevzuatı kapsamında indirimli gümrük vergisi uygulanacak tarım ürünleri listesi”ne eklendi.

Solunum cihazları için de  gazetede yer alan ek kararda değişiklik yapılmasına dair Cumhurbaşkanı kararı uyarınca, ilgili gümrük tarife istatistik pozisyonunda “mekanoterapi cihazları; masaj cihazları; psikotekni cihazları; ozonoterapi, oksijenoterapi, aeroterapi, suni teneffüs veya diğer terapik teneffüs cihazları” başlığı altında yer alan “cihazlar” söz konusu tablo kapsamında çıkarıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.