Etkili Emlak Pazarlama Fikirlerine Mi İhtiyacınız Var? Rakiplerinize Fark Atın!

Kendinizi Sosyalleşmeye Hazırlayın

Tüm büyük ağlarda (Facebook, Twitter, Pinterest, Google+ ve hatta çok sayıda ev fotoğrafı çekerseniz Instagram) sosyal medya hesaplarınız olduğundan emin olun. Kullanıcılarla etkileşim kurun, iyi basın paylaşın ve mülklerinizi tanıtın.


Emlak Sayfalarına Sosyal Paylaşım Ekleyin

Muhtemelen, evde alışveriş yapanlar en iyi konut resimlerini arkadaşlarıyla ve aileleriyle paylaşmaya heveslidir, bu nedenle ev alıcılarının sosyal paylaşım düğmeleri ekleyerek çeşitli mülkleri e-postayla göndermesini ve çevrimiçi paylaşmasını kolaylaştırın.

Kendinizi Sosyalleşmeye Hazırlayın


Rekabete Göz Atın

Bölgenizdeki diğer emlakçılar ne yapıyor? Web siteleri neye benziyor? Sosyal medyada ne kadar aktifler? Rakiplerin ne yaptığına dikkat edin, sonra hatalarından kaçının ve başarılarını tekrarlayın!


İletişim Kurmayı Kolaylaştırın

İletişim bilgilerinizi web sitenizin her sayfasına yerleştirin. İdeal olarak, dikkat çeken etkileyici bir bize ulaşın sayfası yapın. Ayrıca harika görünümlü bir kartvizit alın ve bunları pizza broşürleri gibi dağıtın.

Emlak Sayfalarına Sosyal Paylaşım Ekleyin


Yerel Resimleri Kullanın

Birçok yönden, sadece bir ev satmıyorsunuz, bütün bir kenti veya bölgeyi satıyorsunuz. Yerel kent simgelerinin ve tanıdık yerlerin yüksek kaliteli, güzel fotoğraflarıyla, bölgenizin sunduğu en iyi şeyleri sergileyin.


Potansiyel Müşterileri Yakalamak için Karşı Konulamaz Bir İçerik Teklifi Oluşturun

“Yeni ev sahiplerinin satın almadan önce düşünmesi gereken X sayıda şey” veya “Yeni bir evin en değerli X özelliği” gibi bir e-kitap hazırlamayı düşünün. Bir e-posta adresi (ve emlak durumunda posta kodu) karşılığında ücretsiz e-kitaplar sunmak, potansiyel müşterileri yakalamak için harika bir yoldur.

İletişim Kurmayı Kolaylaştırın


Bir Fotoğraf Uzmanı Kiralayın

Başarılı gayrimenkul, büyük ölçüde harika fotoğrafçılığa dayanır. Kötü fotoğraflar, en büyük mülklere bile olan ilgiyi azaltacaktır. Mülkünüzün muhteşem fotoğraflarına sahip olmanız kesinlikle çok önemlidir. Profesyonel bir fotoğrafçı işe alın (tercihen ev ve mimari fotoğraflama tecrübesi olan) veya sofistike ekipmanınız varsa ve yeteneklerinize güveniyorsanız, kendi ellerinizi alın. Unutmayın ki bu, profesyonelleri işe almak için harcanan senaryolardan biri.
Emlak fotoğrafçılığı hakkında derinlemesine ayrıntılar sağlayan tonlarca harika kaynak vardır.


Bir Sanal Tur Oluşturun

Müşterilerinizin zamanı değerlidir ve şahsen ziyaret etmeden önce bir mülk hakkında mümkün olduğunca çok şey anlamak isterler. Sanal turlar, potansiyel alıcılar için mülkün kapsamlı ve doğru bir önizlemesini vermenin harika bir yoludur.

Yerel Resimleri Kullanın


Yerel Sponsorluk

Yerel festivallere, spor takımlarına veya okul etkinliklerine sponsor olmayı düşünün. Yerel sponsor olarak kaydolmak, genellikle işletmenizi tişörtler, program broşürleri veya el ilanlarına koymak anlamına gelir.


Animasyonlu Video

Emlak işletmeleriniz için kaliteli bir animasyonlu video için dış kaynak kullanmayı düşünün. Kısa, sevimli, yüksek kaliteli çizgi film videoları markanızı oluşturmanıza yardımcı olmanın yanı sıra kişiliğinizi de yansıtabilir. Hatta onu ultra benzersiz ve hedefli hale getirmek için animasyonlu videonuzda yerel önemli noktaları veya siteleri öne çıkarmayı düşünebilirsiniz.
Animasyonlu videonuzun çok karmaşık olması gerekmez.

Bir Fotoğraf Uzmanı Kiralayın


Pinterest Panoları

Pinterest panoları, belirli listeler için görseller ve bilgiler sağlamanın harika bir yoludur. Mülk fotoğraflarına ek olarak, bölgenin önemli avantajlarını vurgulayan tek bir mülk için bir Pinterest panosu oluşturabilirsiniz.


Sitenizi Mobil Uyumlu Hale Getirin

Teknolojiden anlayan tüketiciler, mobil cihazlarında tonlarca zaman harcıyor. Aslında, yakın zamanda yapılan bir araştırma, internet kullanıcılarının %80’inin mobil cihazlarını çevrimiçi etkinlik için kullandığını göstermiştir. Web sitenizin mobil uyumlu olması çok önemlidir. Daha da iyisi, potansiyel alıcıların listeleri incelemek için kullanabileceği bir mobil uygulama oluşturmayı düşünün.

Bir Sanal Tur Oluşturun


Bir Haber Bülteni Oluşturun

E-posta ile pazarlama, müşteri ilişkileri kurmak için en iyi stratejilerden biridir. Web sitenizden, yerel sosyal yardım alanınızdan veya aklınıza gelebilecek diğer yöntemlerden e-postalar toplayın. E-posta abonelerinize aradıkları şeyleri gönderin. Yaklaşan açık evler, pazardaki yeni evler, bölgede sunduğunuz seminerler hakkında haberler vb. (Not: Farklı coğrafi bölgelerde çalışıyorsanız, bülten abonelerinizi konumlarına göre bölümlere ayırarak, yalnızca sizden ilgili e-postaları ve güncellemeleri almalarını sağlamak isteyecektir).


Bir E-posta Teşvik Kampanyası Başlatın


Beslenme kampanyaları, Hansel ve Gretel’in ekmek kırıntıları gibidir, ancak sonunda bir zencefilli ev yerine, müşteriler hayallerini kurdukları evi bulurlar. Müşterilerinizle, gerçekleştirdikleri önceki eylemlere göre onlarla olan etkileşimlerinizi uyarlayarak, yüksek kaliteli ekmek kırıntılarının izlerini bırakın. Sizinle ilk kez bir açık eve geldilerse, onlara pazardaki yakındaki diğer evleri detaylandıran bir e-posta gönderin. İlk kez ev satın alanlar seminerinize katılmışlarsa, onlara “Her Yeni Ev Alıcısının Bilmesi Gereken 10 Şey” e-kitabınızı gönderin. Yolculuklarının neresinde olduklarına bağlı olarak, müşterilerinizin uygun bir sonraki adımı atmalarına yardımcı olacak içerik sunun.

Bir E-posta Teşvik Kampanyası Başlatın

Google My Business Sayfanızı Oluşturun

Google My Business , Google’ın konuma dayalı sayfalarının en yenisidir. Kafanız karıştıysa endişelenmeyin, temelde Google İş Dünyası Rehberi ve Google+ Sayfaları ile aynı fikirdir. Bir Google My Business hesabı oluşturmak, kullanıcıların sizi Google Arama, Google Haritalar ve Google + ‘da bulmasını kolaylaştırır.
Bölgenizde emlak pazarlama rekabeti varsa, kendinizi öne çıkarmayı düşünebilirsiniz. Köpek sahipleri, çocuklu aileler, boşanmış bireyler, her neyse, başvurulacak emlakçı olun.


Duygusal Hikaye Anlatımını Kullanın

Etkileyici metinler ve güçlü görsel öğelerle duygusal hikaye anlatımından yararlanın. İnsanlar hikayelere cevap verir ve iyi bir hikaye anlatırsanız müşteriler size akın eder.

Rekabete Göz Atın


Bir Web Semineri Düzenleyin

Yeterince rahat hissediyorsanız, bir web seminerine ev sahipliği yapmak işletmenizin dikkatini çekmenin harika bir yolu olabilir. Sonunda sorular için Soru-Cevap sağlayan “Yeni Bir Evde Aranacak Az Bilinen 12 Şey” web seminerine ev sahipliği yapın. Web seminerleri, web sitenizde kalıcı olarak yaşayabilecek değerli video içeriği olarak hizmet edebilecek şekilde YouTube videoları olarak da yeniden kullanılabilir!


Sosyal Reklamlar İçin Yer Ayırın


Sosyal medyada ücretli reklamlar için para harcamaktan korkmayın. Facebook gibi birçok popüler sosyal ağda organik erişimin azalmasıyla birlikte, ücretli Facebook reklamları genellikle müşterilerin önüne çıkmanın en etkili yoludur. Facebook, yalnızca temel hedef kitleleriniz tarafından fark edilmek için ödeme yapmanızı sağlayan tonlarca harika hedefleme özelliğine sahiptir.

Bir Web Semineri Düzenleyin


Eski Okul Postaları

Web bulunduğu yerdedir, ancak bu, geleneksel reklamcılığın, özellikle hedef kitleleri hedeflediğinizde yeri olmadığı anlamına gelmez. Aktif olduğunuz belirli posta kodlarında nitelikli potansiyel müşterilere veya potansiyel alıcılara kartpostal göndermeyi düşünün.


Yerel Dergilerde Köşe Yazarı Olun

Emlak söz konusu olduğunda, lazerle yerel alanlara odaklanmanız önemlidir. Kendinizi yerel dergilere veya gazetelere çıkarmak, kendiniz ve markanız hakkında bilgi vermenin harika bir yoludur. Yerel yayınlar için bir sütun veya özellik yazıp yazamayacağınıza bakın. Açıkça satış yapmak istemezsiniz ve bugünün tüketicileri satışa sunulmaktan hoşlanmaz. Bunun yerine, bilginizi sergilemeye çalışın. Pazarda yükselen ev fiyatlarının kentin iyi durumda olduğunu nasıl gösterdiğini yazın veya bölgesel alanınızın neden daha popüler hale geldiğinin nedenlerini listeleyin (belki de yeniden canlanan şehir merkezi veya geliştirilmiş okul sistemi).

Sosyal Reklamlar İçin Yer Ayırın


Ev Alıcıları İçin Ücretsiz Seminerler Düzenleyin

Mini seminerler düzenleyerek kendinizi ve bilginizi topluluğa sunun. Ev satın alma ve ipoteklerin temelleri hakkında temel bir 101 semineri vermeyi düşünün.
Unutmayın, günümüzde pazarlama tamamen gelenlerle ilgilidir ve bu sadece çevrimiçi olarak geçerli değildir. Kullanıcılar, size zaman ve para yatırmadan önce bilgilerinizin bir kısmını ücretsiz olarak paylaşmanızı ister. Ev satın alma semineri, bir web seminerinin yerel eşdeğeridir. Evet, zaman ve enerji alacak, ancak katılımcılar etkilenmiş bir şekilde uzaklaşacak ve sizinle bir ilişki kurmuş olacak. Bu ilişki, bir ev için alışveriş yapmaya hazır olduklarında altın değerinde olacaktır.


Marka Oluşturun

Markalaşmak sizin dostunuzdur ve bu, kalemler, alkollü içecekler ve insanların sevdiği diğer tüm ücretsiz şeyler anlamına gelir. Markanızı yaymak için yerel festivallerde ve etkinliklerde markalı ürünler sunun.

Yerel Dergilerde Köşe Yazarı Olun


Yerel İşletmelerle Ortak Olun

Diğer yerel işletmelerle ilişkiler geliştirmek, emlak pazarlama çabalarınız için anahtar olacaktır. Onlara logonuzun bulunduğu bir dizi yeni kahve fincanı satın almanıza veya kağıt servis altlığı ayarlarında bir yer satın almanıza izin vermek için yerel kahvaltı malzemeleri alıp alamayacağınıza bakın. Yerel ortaklıklar ile yaratıcı olmaktan korkmayın.


Eski Müşterilerinizin Görüşlerini İsteyin

Görüşler muazzam güven sinyalleridir. Gerçek, canlı insanların hizmetlerinizi onayladığını göstermek, potansiyel müşteriler için dünya anlamına gelir. Bir ev sahibi sizinle harika bir deneyim yaşadığında, ona ulaşın ve bir referans isteyin. Mümkünse fotoğraflarını da çekmeye çalışın. Web sitenize stratejik olarak yerleştirerek ve ara sıra sosyal ağlarda paylaşarak bu referanslardan en iyi şekilde yararlanın.

Yerel İşletmelerle Ortak Olun


Harika Bir Web Sitesi Oluşturun

Günümüz tüketicileri, büyük alımlar yaparken çevrimiçi olarak çok fazla çalışma yapmaktan hoşlanıyor ve buna ev satın alma da dahil. Kullanıcıların tüm bu bilgilere erişimini kolaylaştırın ve tüm mülk sayfalarınızda harika fotoğraflar, sanal turlar ve Google Haritalar ile Google Earth’e kolay erişim olduğundan emin olun. Yakındaki sıcak noktaları ve bunların yürüme mesafelerini listeleyin (sadece beş dakikalık yürüme mesafesindeki otobüs durağından veya bloğun sonundaki Starbucks’tan bahsedin).


Sitenizde Gezinmeyi Kolaylaştırın

Siteniz gezinmek için bir kabussa, dünyadaki tüm harika emlak sayfalarının pek bir anlamı olmayacaktır. Ziyaretçilerinizin web sitenizde iyi bir deneyime sahip olması gerekir, bu nedenle kullanıcı deneyimi tasarım becerilerini ve bilgi mimarisini tazelemek için zaman ayırın.

Harika Bir Web Sitesi Oluşturun


Yerel Odaklı Metin Ekleyin

İçeriğinizin bölgenizdeki evler için internette arama yapan alıcılar tarafından bulunmasını sağlamak için kopyanıza bazı yerel odaklı anahtar kelimeler eklediğinizden emin olun.

Paylaşılan Zamanlama Uygulaması

Bir evi alıcılara göstermek için zamanları koordine etmek için bir planlama paylaşım uygulaması kullanın. Doodle gibi uygulamaları planlamak, sonsuz ileri ve geri zaman aralığı değişimini azaltabilir.

Sitenizde Gezinmeyi Kolaylaştırın


Kapanıştan Sonra Yerel Bakım Paketi Verin

Bir müşteriyle olan ilişkiniz kapandıktan hemen sonra bitmez. Adınızı hatırlamalarını istersiniz, böylece bilgilerinizi gelecekte taşınmayı düşünebilecek arkadaşlarınızla, ailenizle ve tanıdıklarınızla paylaşırlar. Kapattıktan sonra müşterilere yerel sinema veya tiyatro biletleri, restoran hediye kartları vb. ile yerel bir bakım paketi gönderin.


İletişimde Kalın

Bu iyi ilişkiyi kurmak için geçmiş alıcılarla (hatta aylar ve yıllar sonra) iletişim halinde kalın. Akıllarında tazeliğini korumak için yıldönümü kartları, tatil kartları vb. gönderin. Satın almaya hazır bir arkadaşları olduğunda, bilgilerinizi başkalarına iletirler.


Bir Yönlendirme Sistemi Oluşturun

Geçmişteki müşteriler için sizi gelecekteki ev alıcılarına yönlendirmeleri için teşvikler sağlayın.


Çağrı İzlemeden Yararlanma

Emlak, ücretli arama kampanyalarında arama izlemeyi kesinlikle kullanması gereken sektörlerden biridir. Çoğu kişi bir emlakçı bulmaya çalışırken veya bir apartman dairesi veya evi görmek için randevu alırken telefonu kullanır. Bu aramalar, birisi PPC reklamınızı gördüğü için gelirse, hangi reklamların ve anahtar kelimelerin aramaları sağladığını takip edebilmek istersiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.