Etkisinden Çıkamayacağınız Psikolojinizi Altüst Eden 20 En İyi Psikolojik Film

Son güncelleme:

En İyi Psikolojik Filmleri

1.The Lobster ( Istakoz)

The Lobster: Bu distopya hikayesinde bekar insanlar devlet tarafından ürkütücü bir otele yerleştirilir. Bekar insanlar 45 gün içerisinde kendine bir eş bulmak zorundadır. Verilen bu süre zarfında partner bulamayan insanlar bir hayvana dönüştürülür. David aldatılınca karısını terk eder ve bu otele yerleşmek zorunda kalır. David bu baskıcı yönetimle nasıl başa çıkacak, bir hayvana dönüşmemek için ne yapması gerekecek?

The Lobster

2. Requiem for a Dream (Bir Rüya için Ağıt)

Requiem for a Dream: Uyuşturucu bağımlısı genç adam Harry’nin annesi televizyon bağımlısıdır. Harry’nin tek derdi daha fazla madde bulmak iken annesinin derdi ise en sevdiği yarışma programıdır. Harry’nin annesi bağımlı olduğu Tv programına katılmaya hak kazanır ve hedefi kırmızı elbiseyi giyebilmektir. Yaşlı ve buhranlarda olan bu kadın kırmızı elbiseyi giyebilmek için zayıflatan uyarıcılar kullanmaya başlar.

Bir Rüya için Ağıt filminden bir sahne

3. Cube (Küp)

Cube: Farklı ortamlarda yetişen, farklı kültürlere ve becerilere sahip bir grup insan kendini bir küp içerisinde bulur. Nasıl oraya geldiklerini bilmeyen bu kişiler, küpten çıkabilmek veya onu çözmek için birbirleriyle iyi anlaşmak zorundadır. Klostrofobikseniz bu film sizi oldukça yoracak…

Küp

4. Split (Parçalanmış)

Split: Kevin çoklu kişilik bozukluğu hastalığına sahiptir. onunla ilgilenen tedavi sürecini üstlenen bu konuda uzman Dr. Karen bu hastalığa sahip olan insanların normal ve kurtarılabilecek olduğunu savunur. Kevin üç kadını büyük bir plan yapıp kaçırır. Kevin onları bodruma hapseder. 23 farklı karaktere sahip olan Kevin’ın içindeki 23 farklı kişi çatışmaya başlar ve durum oldukça tehlikeli bir hal alır. 3 kadın kaçmayı başarabilecek mi onları neler bekliyor? Split kesinlikle nefes nefese izleyeceğiniz bir film…

Kevin ve 23 farklı kişiliği

5. Unsane (Saplantı)

Unsane: Psikolojik gerilim türündeki Unsane, genç bir kadının en büyük korkusuyla yüzleşmesini konu edinir. Geçmişte ona takıntılı olan eski sevgilisinin hala ona saplantılı olduğunu hisseder ve bu durum gündelik hayatını etkilemeye başlayınca psikolojik destek almaya karar verir. Genç kadın zorla akıl hastanesine kapatılınır ve orada onu zor günler bekliyordur.

Unsane Film

6. American Beauty (Amerikan Güzeli)

American Beauty: Orta sınıf bir Amerikan aile babası Lester, kızıyla ve karısıyla iletişim kopukluğu yaşamaktadır. İletişim kurmakta güçlük çeken yahut iletişim kurmamayı tercih eden bu baba her gününü bir önceki günle aynı yaşar. Rutine bağımlı fakat rutinden tiksinen Lester yaşlanmaktadır. American Beauty bu orta sınıf amerikan ailesinin yaşadığı çöküntüyü ve bunalımı anlatıyor.

Angela Hayes

7. Mine (Mayın)

Mine: Keskin nişancı olan Mike Stevens Amerikan Deniz Kuvvetlerinde çalışmaktadır. Kuzey Afrika’da başarısız olunan bir suikast sonrasında arkadaşıyla beraber kaçmayı tercih eden Mike mayın dolu bir araziye girer. Mike düşman topraklarında yalnız ve çaresiz kalmıştır. Kurtarma ekibini beklerken hayatta kalma şartları oldukça zor olan Afrika topraklarında mücadele veren mike tüm kabiliyetlerini hayatta kalma içgüdüsü ile kullanır.

Mayın

8. Seven ( Yedi)

Seven: 1995 yapımı bu filmin yönetmenliğini David Fincher yapmıştır. Hristiyanlıkta 7 ölümcül günah vardır. Bir seri katil bu 7 ölümcül günahı işleyenleri saplantı haline getirip öldürmektedir. Bu seri katilin peşindeki dedektiflerin başına gelenler oldukça sürükleyicidir.

Seven

9. Taking Lives (Hayatın Benim)

Taking Lives: Yıllardır peşinde iz bırakmayan bir seri katil, çözülmez denilen olayları bile çözen başarılı FBI ajanı Scott… Bu seri katil öldürdüğü insanların hayatlarını çalmaktadır. Ajan Scott’ın farklı yöntemleri katilin bulunmasını şüphelinin gözden geçirilmesini sağlayacak mı?

Ajan Scott

10. The Platform ( Platform)

The Platform: Aklınıza bile gelmeyecek bir hapishane düzeni… Her katta iki kişi bulunur ve yemek paneli yukardan aşağıya inmektedir. Üsttekilerin artıkları alttakilere ziyafet olmaktadır. Bu düzen yıkılabilecek mi?

Yemek Paneli ve Mahkumlar

11. Zodiac

Zodiac: Bu film meşhur Zodiac katilini konu edinmiştir. Gerçek bir seri katil olan Zodiac katili peşinde çeşitli ipucu ve şifreler bırakarak gizemini uzun yıllar sürdürmüştür. İki polis, bir suç muhabiri ve karikatürist bu şöhretli katili arayıp soruşturur.

Zodiac

12. Greta

Greta: Kader tarafından yolları kesişen iki genç kadının hikayesini konu alan bu film psikolojik filmdir. Piyano öğretmeni olan dul kadın Greta çantasını kaybeder ve Newyork’ta yalnız yaşayan Frances çantayı bulur ve sahibine ulaştırır. Aralarındaki ilişki fazlasıyla tehlikeli bir hal alacaktır.

Greta

13. Telefon

Telefon: Bir seri katil 20 yıl ileride yaşayan bir kadına telefon aracılığı ile ulaşır. Seo-Yeon eski evine çok uzun zaman sonra telefon bağlamıştır. Bu telefon geçmişteki ve gelecekteki olayları değiştirebilecek mi?

The Call

14. Forgotten ( Unutulmuş)

Forgotten: Jin Seok’un kardeşi kaçırılmıştır. Kayıp kardeş bulunduğunda Jin Seok kardeşinin son 19 günü hatırlamamasında bir iş olduğunu hissedip gerçekleri kovalamaya başlamıştır. Aklınızı oldukça karıştıracak olan Forgotten filmini kesinlikle izlemelisiniz!

Jin Seok Ailesi

15. Tau

Tau: Bir mucit bilim uğruna insan kaçırıp denek olarak kullanmaya çalışır. Teknoloji abidesi evine hapsettiği genç kadın kaçmaya çalışacaktır. Tau’nun potansiyeli küçümsenmemelidir.

Tau filminden bir kare

16. The Boy Next Door ( Komşu Çocuk)

The Boy Next Door: Başrolde Jennifer Lopez’in bulunduğu The Boy Next Door oldukça başarılı bir filmdir. Claire( Jennifer Lopez) komşu çocuktan hoşlanır. Aralarında başlayan ilişki Claire’yi pişman edecektir.

Claire Noah’ı gözetlerken

17. Circle ( Çember)

Circle: Bir çemberin içine hapsolan çeşitli suçtan hüküm giymiş mahkumlar… Çemberden bir kişi ayrılmak zorundadır. 50 kişi arasında bir kişinin kurtulabilecek olması kaos yaratır. Her iki dakikada bir kişinin öldüğü çemberde ölecek olan kişiye kim karar veriyor?

İnfaz bekleyen bir grup yabancı

18. Selfless ( Özverili)

Selfless: Damian zengin bir işadamıdır ve kanserdir. Yeniden sağlıklı olmak için zihnini sağlıklı bir başkasının bedenine nakleder. Damian yeni vücudunu yeterince tanıyor mu? Bu bedenin kökeninde ne yatıyor?

Damian ( Ben Kingsley)

19. Temel İçgüdü

Temel İçgüdü: Polis Nick bir cinayeti araştırırken bir yazarla tanışır ve bu kadına aşık olmaya başlar. Kadın son kitabında benzer bir cinayeti işlediği için şüpheli durumdadır. Nick etik bir şekilde dosyayı araştırmaya devam edebilecek mi?

Yazar Catherine ve Dedektif Nick

20. Oyun

Oyun: Milyoner işadamı Nicholas’ın doğum gününde kardeşi Conrad oldukça farklı beklenmedik bir hediye verir. Hediye bir şirketin düzenlediği oyuna davetiyedir. Bu oyun Nicholasın hayatını ve psikolojisini etkileyecektir.

Nicholas

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.