Evde Kendi Peelinginizi Yapın !

Cildin ölü derilerden arınması ve yenilenmeis için cilt bakımı için peeling yapmak çok önemlidir. Bunu evde küçük bütçeyle kendiniz hazırlayıp kolayca uygulayabilirsiniz.

Bal ve Tarçın ile peeling

Bal ve tarçın birleşiminden mükemmel bir cilt temizleyici peeling oluşur !  Özellikle cildin siyah nokta ve sivilcelerden uzak durması için bal ve tarçın kürü oldukça faydalıdır.

Bir kabın içerisine yaklaşık 2 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı toz tarçın ekleyip karışımı yüzünüze uygulayıp yaklaşık 10 dakika bekletin. Bu peeling özellikle düzenli kullanımda yumuşak ve temiz bir yüze sahip olmanıza neden olacaktır.

Salatalık Peelelingi

Salatalığın suyu doğal cilt tazeleyici özelliğe sahip olduğu için bu şekilde cildizin hem parlak hem de derinlemesine temizleyerek daime ksuursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Salatalık peelinginin uygulama yöntemi ise oldukça basittir. 2 adet salatalığı alıp bir kabın içerisine rendelip yüzünüze maske şeklinde sürüp bekletin veya salatalık kürünü yüzünüze ovuşturarark peeling yapın. Bu işlem ile salatalıkların suyu cildize çok iyi gelecektir.

Zeytinyağı ve Toz şeker Peelingi

Zeytinyağı ve toz şekeri karıştırarak elde edeceğiniz karışım ile çok doğal ve faydalı bir peeling elde etmiş olursunuz. Zeytinyğı cildinize nem katarken şeker sayesinde cildiniz ölü hücrelerden arınarak yenilenmiş olacaktır.

Uygulama yöntemi, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile 1 yemek kaşığı toz şekeri karıştırıp cildinize uygulayın.İşlemin ardından cildinizi bol suyla yıkayın. Ne kadar arınmış ve tazelenmiş bir cilde sahip olacağınıza inanamayacaksınız !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.