Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz 5 Hareket İle Ayda Tam 3 Kilo Verin!

Son güncelleme:

Günlük hayattaki zaman yetersizliğinden veya soğuk havalardan dolayı spor salonuna gidemiyoruz. Fakat ne olursa olsun egzersiz yaparken bir yandan da hızlı bir şekilde yağ yakmayı hepimiz istiyoruz. Peki bunu daha kolay ve sıcacık ev ortamımızda nasıl başarabiliriz? Cevabı sağlam kardiyovasküler egzersizler!

Şimdi her şeyi bir kenara bırakın ve evde yapılacak 5 hareket ile ayda en az 3 kilo vermeye hazır olun.

Yağ Yakan Egzersiz Ters V

Karın bölgesindeki yağları hedef alan bu harika bir mat egzersizini 30 saniye yapman yeterli olacak! Kollar, gövde ve vücudun alt bölgelerini aynı anda çalıştıran ters V hareketi  için altına ince bir mat alman iyi olabilir. Yüzüstü şekilde yere uzan ve parmak uçlarının yerle temasını kesme. Dilersen parmak uçlarının yerde daha kolay kayması için havlu kullanabilirsin. Ellerin yerdeyken bacaklarını da ellerini doğru çek ve kalçan havalanıp V harfi şekli alsın. Tekrar ayaklarını kaydır ve başa dön. Hareketi kaç kere yaptığın önemli değil, sadece 30 saniye boyunca devam etmen gerekiyor.

Zayıflamak için W Bacak Kaldırma

Bacaklar ve karın kasları çalışacak. Matta sırtüstü yere yatın. Bacaklarınız yan yana olsun. Şimdi onları karın kaslarından kuvvet alarak yukarı dik olarak kaldırın ve yavaşça indirin. Bu hareketi 30 saniye olarak yapın, sayıya takılmayın. Karın kaslarınız yanacak bu da yağlar yanıyor demek olacak!

Kilo vermek için Superman ol!

Bu hareketle alt karın kasları, kalça ve sırtın alt kısmı çalışacak.  W Leg hareketi ardından bu harekete geçince etkiyi çok daha iyi anlayacaksınız. Yüzüstü yere uzanın ve ayaklarınızla kollarınız açın. Kendinizi iyice açarak hem kolları hem bacaklarınızı havaya kaldırın. Bu hareketi de sayıya takılmadan 30 saniye boyunca yapın.

Squat

Bu soğuk aylara girerken evde herhangi bir alete ihtiyaç duymadan uygulayabileceğiniz bir egzersiz. Squat; ayakta bacaklarınız omuz hizasında açık iken sanki sandalyeye oturur gibi eğilip kalmanızla tekrarlanan hareket ile yapılır. Aktif olarak ön bacaklarınızı çalıştıran bu egzersiz ile kilo kontrolü sağlarken fit görünümünüzü de korumuş olacaksınız.

Single Leg Lift Jump

Göğüs kasları ve bacakların arkası birlikte çalışır. Aynı zamanda denge kazanmanıza yardımcı olacaktır. Tek bacağınız arkada iken, zemine ellerinizle dokunmaya çalışın ve zıplayın. Sol bacağınızı her daim havada tuttuğunuzdan emin olun. Bu hareketi de 30 saniye süreyle yapın. Sonra sallayıp bir sonraki bacakla devam edin, yine 30 saniye sürsün.  Yeni başlayanlar için biraz zor olabilir, ancak uygulama yaparak gelişeceksiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.